Japonská burza hacknutá, hlási straty vo výške 59 miliónov USD

Podľa lokálnej správy sa v dôsledku porušenia bezpečnosti podarilo hackerom ukradnúť 4,5 miliardy jenov z peňaženiek používateľov a 2,2 miliardy jenov z aktív spoločnosti, pričom celkové straty dosiahli 6,7 miliardy jenov čo je približne 59,7 miliónov dolárov.

Tech Bureau Inc, ktorá prevádzkuje spoločnosť Zaif, uviedla, že burza zistila chybu servera, po ktorej okamžite pozastavila vklady aj výbery. Neskôr si uvedomili, že chyba bola hackerský incident a nahlásili to japonskej finančnej agentúre (Financial Services Agency (FSA)).

Hackeri odcudzili Bitcoin Cash (BCH), MonaCoin (MONA) a 5,966 Bitcoinu (BTC).

Podľa spoločnosti Tech Bureau Inc, spoločnosť Fisco Digital Asset Group pomôže spoločnosti Zaif pokryť straty zákazníckych aktív tým, že poskytne 5 miliárd jenov (44,5 milióna dolárov). Tech Bureau uzavrela dohodu s firmou Fisco, a tá sa stane väčšinovým akcionárom vo firme.

Burza Zaif je 101. najväčšia burza z hľadiska objemu obchodu.

Na začiatku tohto roka sa Zaif prihlásil k “systémovej chybe”, ktorá používateľom umožnila dočasne získať vo februári zadarmo Bitcoin (BTC) v miliardách dolárov. 16 zákazníkov bolo (aj keď) neúmyselne schopných obchodovať yen na kryptomeny so sadzbou 0 yena za mincu.

Zdroj: 1


BCO, Aurore sa za posledný týždeň darilo, informáciu o nich ste u nás získali v predstihu. Zle nedopadol ani FUN a dnes sa pridal XRP, ktorý sme v našej VIP skupine mali včas zanalyzovaný.  

 

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY 

Pre platbu v kryptomene použite tento formulár 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart