Irán: Štátny krypto návrh je pripravený. Centrálna banka čoskoro oznámi stanovisko o kryptomenách

Iránske národné centrum pre kybernetický priestor odhalilo, že štátom podporovaný návrh krypto projektu je pripravený, a bol vyvinutý na základe pokynov prezidenta Iránu (Hassan Rouhani).

Saeed Mahdiyoun, zástupca riaditeľa zodpovedného za vypracovanie pravidiel Najvyššej rady pre kybernetickú oblasť v Iráne, údajne odhalil, že myšlienka zavádzania národnej kryptomeny sa aktívne presadzuje. Tiež uviedol, že štátne orgány čoskoro odstránia existujúcu neistotu okolo kryptomien, pretože Iránska centrálna banka má k tejto otázke na konci septembra predstaviť svoj oficiálny postoj.

V súčasnosti banka a úverové inštitúcie iránskych bánk zakazujú operácie s kryptomenami v súvislosti s obavami z prania špinavých peňazí, ktoré boli prvýkrát objavené v decembri 2017.

Irán potvrdil, že vytvorí vlastné štátom vydané tokeny aby sa vyhol blížiacim sa americkým sankciám, a rovnako aj uľahčil prevody peňazí kdekoľvek na svete.

Venezuelská vláda uviedla prvú národnú kryptomenu Petro vo februári tohto roku. Iránske úrady skúmajú blockchain technológiu na obchádzanie výziev v krajine vrátane úplného zákazu získavania amerických dolárov, ktorý bol prijatý začiatkom augusta.

ZDROJ: 1

Ešte chvíľku dávaj pozor! Teraz je ten správny čas si zvoliť kryptomeny, ktoré v budúcnosti budú stáť za to. Vďaka naším analýzam a informáciám, ktoré s vami zdieľame, vám uľahčíme rozhodovanie a pomôžeme vám na vašej ceste svetom kryptomien ? Navyše stíhate akciové ceny, ktoré platia pošas leta.

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart