Investičný gigant Fidelity spúšťa nový Bitcoin fond

Prichádza nástup inštitucionálnych investorov do kryptomenového trhu? Zdá sa, že najnovšia správa od Fidelity Investments by svedčala práve o tom. Podľa informácii z dnešného rána totižto spoločnosť Fidelity požiadal SEC (Securities and Exchange Commission) o povolenie na otvorenie nového fondu zameraného na investíciu do Bitcoinu.

Wise Origin Bitcoin Index Fund

Prezident Fidelity a šéf plánovania a stratégii pre celú spoločnosť, Peter Jubber, dnes ráno oficiálne požiadal U.S. Securities and Exchange Commission (SEC) o novom fond dedikovanom Bitcoinu. Ten ponesie názov Wise Origin Bitcoin Index Fund, ktorý je vytovrený už niekoľko mesiacov, avšak doteraz ostával pre investorov uzatvorený.

Nejde pritom o žiadny „béčkový“ fond, ktorý je vytvorený len preto, aby ho Fidelity malo vo svojom portfóliu. Daný fond bude totižto spravovaný priamo z centrály spoločnosti Fidelity v Bostone. Rovnako platí, že bude sprístupnený iba takým investorom, ktorí do neho investujú minimálne 100 000 dolárov. Práve to naznačuje, že tento fond bude zameraný najmä na inštitucionálnych alebo akreditovaných investorov. Navyše, Fidelity nie je žiadnym nováčikov v spravovaní fondov pre svojich klientov. Aktuálne spravuje viac ako 2,46 bilióna dolárov v rôznych klientskych fondoch.

Fidelity pritom o kryptomeny javí záujem už niekoľký krát. Po prvý krát to bolo ešte v roku 2017. Ako však ukázal posledný prieskum tejto spoločnosti medzi svojimi akreditovanými investormi, až 36% z nich má v kryptomenách aspoň istú časť svojho portfólia. Z celkovo až 800 opýtaných inštitucionálnych investorov sa tiež 60% priznalo, že vo svojich portfóliach majú miesto pre kryptomeny (či už teraz alebo v budúcnosti) a až 80% z nich sa vyjadrilo, že digitálne meny vnímajú ako veľmi zaujímavé.

Prečítajte si tiež: Čína bude testovať digitálny yuan počas olympiády 2022

Nejde pritom o jediný nový Wise Origin fond, ktorý Fidelity tento rok otvorilo pre svojich investorov. Ešte v januári bol tento nový fond otvorený, pričom do neho zatiaľ investori vložili približne 560 000 dolárov. V oficiálnom popise tohto fondu sa však nenachádza žiadny náznak toho, že by malo ísť o investovanie do Bitcoinu alebo iných kryptomien.

Pre kryptomenový sektor ide určite o bullish správu, keďže Fidelity je veľmi známou inštitúciou medzi akreditovanými investormi. Ak sa tento fond osvedčí, tak môže tento fond zaznamenať taký nárast na popularite medzi inštitucionálnymi investormi, ako napríklad Grayscale Investments s ich Bitcoin, Ethereum alebo Litecoin fondmi. Táto spoločnosť zažíva najlepší rok od svojho vzniku, keď si postupne navyšuje svoje portfólio nielen o počet kryptomien, ale takisto aj o celkový počet držaných aktív.  

Zdroje: https://www.theblockcrypto.com/, https://www.forbes.com/, https://www.coindesk.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart