Internet si zaslúži vlastnú menu. Mal by ňou byť Bitcoin, vyhlásil šéf Twitteru

Šéf Twitteru je známym nadšencom pre kryptomeny. Na tohtoročnom podujatí Blockchain week v New Yorku vyhlásil, že by si internet zaslúžil mať svoju vlastnú menu. „Bude mať svoju menu. Dúfam, že to bude Bitcoin,“ povedal na konferencii Jack Dorsey.

Dorsey, ktorý je zároveň šéfom Square povedal, že o téme vedie debaty a dokonca aj hádky a ani v predstavenstve jeho spoločnosti nie sú všetci na jednej lodi, čo sa týka postoja ku krypotomenám.

Dorsey svoje nadšenie pre virtuálne meny nikdy neskrýval. Na podobných podujatiach vystupoval aj v minulosti a ešte v roku 2016 na Twitter napísal, že by veľmi rád videl, keby kryptomeny prosperovali.

Na svojom poste v Sqaure mnohokrát propagoval digitálne meny. V roku 2014 spoločnosť povolila obchodom akceptovať platby v Bitcoinoch. Odvtedy je obchodovanie s najznámejšou kryptomenou dostupne pre takmer všetkých používateľov ich Cash App, ktorá umožňuje posielanie peňazí priateľom a rodine.

„Táto technológia je základným posunom v súčasnom svete a môže mať veľké množstvo pozitívnych dopadov. Musíme vzdelávať regulátorov a Komisiu pre cenné papiere, prečo je táto technológia taká dôležitá,“ vyhlásil.

1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart