Inštitúcie vyhľadávajú kryptomeny čoraz častejšie: Goldman Sachs nie je výnimkou

V posledných dňoch sme svedkami naozaj prevratných správ zo sveta kryptomien. Tie sú stále častejšie vyhľadávané aj inštitucionálnymi klientami a určite sa nedá povedať, že by sa jednalo o malé a neznáme spoločnosti. Práve naopak. Do krypto sveta postupne vstupujú najsilnejší hráči z medzinárodných trhov. Okrem Tesly, PayPalu a VISA, o ktorých sme už informovali, na scénu prichádza aj Goldman Sachs.Tí sa tak stanú po Morgan Stanley druhou veľkou bankou, ktorá bude klientom ponúkať služby spojené s investovaním do kryptomien.

Prečítajte si tiež: PayPal: Kryptomenou zaplatíte v 29 miliónoch obchodov

Do sveta kryptomien vstupuje už druhá veľká banka

Cieľom banky je ponúkať investície do tejto prudko rastúcej triedy aktív už v tomto štvrťroku. Zamerajú sa najmä na súkromných klientov a teda na divíziu správy súkromného majetku. Uviedli tiež, že sa bude jednať o celé spektrum investícií do bitcoinu a ďalších digitálnych aktív, či už prostredníctvom „fyzického“ bitcoinu, derivátov, alebo tradičných investičných nástrojov.

„Úzko spolupracujeme s tímami naprieč celou spoločnosťou tak, aby sme preskúmali spôsoby, ako súkromným klientom ponúknuť čo najideálnejší prístup do tohto ekosystému a spustenie ponuky očakávame už čoskoro.“

Veľké banky sa až donedávna o Bitcoin a kryptomeny nijak extrémne nezaujímali a ich komentáre voči kryptu neboli veľmi lichotivé. Klientov dokonca často odrádzali od podobných investícii a varovali ich pred nestálosťou trhu s kryptomenami. Tento krok už druhej veľkej banky tak poukazuje na jasnú zmenu v trende, týkajúcom sa nového druhu digitálnych peňazí a prístupu zo strany bánk. Je tak pravdepodobne len otázkou času, kedy sa dozvieme o ďalších.

Zvíťazil dopyt po kryptomenách alebo ziskuchtivosť banky?

Podľa vyhlásení samotnej banky nakoniec zvíťazil dopyt zo strany klientov. Uviedli, že mnoho z nich sa na kryptomeny pozerá ako na bezpečný prístav voči inflácii a svoju rolu určite zohral aj makroekonomický vývoj za posledný rok.

„Existuje veľká skupina klientov, ktorí majú pocit, že v istom smere sme na začiatku zrodu „nového internetu“ a hľadajú spôsoby ako sa stať súčasťou tejto evolúcie.“

Prílev nového kapitálu vo veľkých objemoch je určite dobrou správou. Bolo by však naivné si myslieť, že v Goldman Sachs odrazu pochopili význam kryptomien a začali im fandiť. Za týmto ekosystémom bude určite stáť do detailov prepracovaný biznis plán a banke sa tak otvoria nové zdroje príjmov, o ktoré až doteraz prichádzali. Najpravdepodobnejším dôvodom zmeny postoja ku kryptomenám tak bude to, že banka nechce prísť o svoj diel zisku prameniaceho z tohto rýchlo rastúceho odvetvia.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Zatiaľ nie je jasné, ktoré kryptomeny bude banka svojim klientom okrem bitcoinu ponúkať a práve na túto informáciu určite čaká celý trh. Sme tiež zvedaví, ako následne jednotlivé kryptomeny zareagujú cenou. Vlna inštitucionálneho prijatia kryptomien, ktorá v poslednom období naberá na obrátkach, tak môže mnohé kryptomeny „vystreliť“ na ich nové ATH.

Celková trhová kapitalizácia bitcoinu je aktuálne na úrovni 1,1 bilióna dolárov, čo predstavuje približne 10% trhovej kapitalizácie zlata (10,6 bilióna dolárov). Známy krypto investor Michael Novogratz sa vyjadril, že bitcoin je na jasnej ceste k tomu, aby zlato dobehol. Skúsite odhadnúť kedy sa tak stane? 

Zdroje: forbes.com, cnbc.com, coindesk.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart