Inšpirovaní SegWitom2x, vývojári Dash predstavia zmeny kódu

Inšpirovaní SegWitom2x, vývojári Dash predstavia zmeny kódu

 

 

Mnoho nadšencov do kryptomien pozná Dash ako altcoin, ktorý si „ide svoje“. Len máličko sa Dash podobá na ostatné dnešné meny. Zdá sa však, že jeho vývojári pracujú na niektorých nových funkciách, ktoré vychádzajú zo SegWit2x. To samo o sebe je dosť zaujímavé, najmä vzhľadom na to, že fork bol prvýkrát zrušený, potom stále naplánovaný a dnes nikto nevie, čo sa stane.

Nové funkcie Dashu už čoskoro

Predstavenie nových funkcií vo svete Dashu je vždy dobrým nápadom. Napokon kryptomeny sa stále vyvíjajú a nové príležitosti sa objavujú na pravidelnej báze. Je tiež celkom bežné prevziať určité aspekty iných mien a zaviesť ich do vlastného projektu. Bitcoin si často požičiava vlastnosti iných altcoinov, ktoré dovtedy pomerne dobre fungovali. Je preto prirodzené, keď tak spravia aj altcoiny.

V prípade Dash sa vývojári bližšie pozreli na SegWit2x – Bitcoin fork. Hoci je tento fork stále naplánovaný, aby sa udial pod iným riadením, nie je známe, kedy k nemu dôjde. Zatiaľ však vidíme, ako Dash vývojári integrujú niektoré funkcie forku do svojho vlastného projektu. Je to zaujímavé obchodné rozhodnutie, najmä vzhľadom na kontroverzie okolo tohto forku.  V týchto sporoch šlo ale hlavne o veľkosť nárastu blokov.

Jednou z funkcií, ktorá sa bude týkať Dashu, bude zvýšenie veľkosti blokov o 2 MB. Je to dosť prekvapujúce, pretože sa nezdá, že by všetky Dash sieťové bloky boli momentálne plné. Znova ale platí, že je rozumné zlepšiť blokovú kapacitu, aby sa zabezpečilo, že budúca škálovateľnosť nebude problémom. Okrem toho tím Dashu verí, že transakčné poplatky sa znížia 10x, čo je impozantný cieľ. A opäť platí, že implementácia DIP0001 by mohla takúto drastickú zmenu umožniť bez akýchkoľvek problémov.

Navyše niekoľko zmien uzrie aj funkcia InstantSend, pretože momentálne sa vyskytuje problém s adresovaním. V čase písania správy neboli poskytnuté žiadne detaily ohľadne tejto úpravy. PrivateSend, ďalšia dôležitá Dash funkcia, bude taktiež aktualizovaná, aby mali užívatelia rýchlejší prístup k svojimi zmiešaným fondom. Je to múdre rozhodnutie, keďže nikto nechce tráviť čas vyčkávaním.

Pravdepodobne najväčšou zmenou, ktorú väčšina ľudí prehliadne, je to, aká tu bude experimentálna hierarchická deterministická podpora peňaženky, ktorá zahŕňa podporu BIP39 a BIP44. Prinajmenšom ide o vítanú zmenu v Dash ekosystéme. Ako sa to všetko vyvinie, zostáva ale neznáme. Je zrejmé, že vývojári hľadajú cesty, ako rýchlejšie škálovať, keďže sa v sieti uskutočňuje čoraz viac transakcií. Zatiaľ čo počet je obmedzený a doteraz nezaručuje veľké bloky, je dobré, aby takéto riešenie bolo k dispozícii v budúcnosti.

V neposlednom rade sa zdá, že Dash tím v budúcnosti očakáva „sporking“. Vypnutie určitých sieťových funkcií, ak existuje problém, je preferovaný prístup vývojárov. Myslíte si, že taktiež to znamená, že existuje vysoký stupeň centralizovanej kontroly nad Dash. Tento prístup sa však z dlhodobého hľadiska môže oplatiť. Všetky tieto zaujímavé zmeny sa majú zaviesť už čoskoro.

 

Pridaj sa do KRYPTO-skupiny a dostávaj včas najaktuálnejšie informácie zo sveta kryptomien:

 

 

Themerkle.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart