ING uvádza: 9% Európanov drží kryptomeny a 25% ich plánuje do budúcnosti

Napriek tomu, že Bitcoinu a iným kryptomenám sa za posledné mesiace znižuje hodnota, prieskum ING pre 15 000 ľudí v celej Európe, Austrálii a Spojených štátoch odhalil, že 9% účastníkov v súčasnosti vlastní kryptomeny a 25% ľudí očakáva, že budú vlastniť kryptomeny v budúcnosti.

15% Európanov v prieskume uviedlo, že budú otvorení možnosti dostať svoj plat v kryptomenách; približne 1/3 respondentov uviedla dôveru v to, že kryptomeny predstavujú budúcnosť investícií a výdavkov v online svete.

Nie všetko však bolo pre fanúšikov krypto sveta tak pozitívne: 1/3 účastníkov prieskumu uviedla, že nikdy o kryptomenách nepočuli. Okrem toho 46% Európanov  považuje kryptomeny za rizikovejšiu investíciu ako do akcií a 30% dotazovaných Európanov uviedlo, že nikdy nebudú vlastníkmi kryptomien.

Väčšia chuť pre kryptomeny, než sme si mysleli

ING dospela k záveru, že výsledky prieskumu naznačujú všeobecnú zmenu v postoji voči kryptomenám – napokon väčšina ľudí ani nevedela, čo kryptomeny sú na začiatku roka 2017. Jessica Exton, behaviorálna vedkyňa v spoločnosti ING, vo svojej správe napísala: ,,Kryptomeny zostávajú pre mnohých abstraktnou investíciou, ale v skutku existuje viac chutí pre digitálne meny, než by si niektorí mohli myslieť.”

Táto “chuť ” by mohla byť ukazovateľom novej nádeje na dlhodobé ocenenie kryptomien na európskom kontinente. ,,Na základe nášho prieskumu by sa vlastníctvo kryptomien mohlo v budúcnosti viac ako zdvojnásobiť – aj keď nevieme, kedy,” dodala Jessica Exton. ,,Ak sa kryptomeny stabilizujú, záujem sa zvýši.”

Volatilita ako problém

Cena spoločnosti Bitcoin je volatilná a nepredvídateľná, Jessica Exton tvrdí, že to by mohol byť jeden z dôvodov zvýšeného povedomia o kryptomenách. ,,Volatilita kryptomien so sebou nesie aj pozitívne aj negatívne stránky, môže zvýšiť opatrnosť, môže rozšíriť rozhľad, ale môže tiež znamenať, že ľudia považujú digitálne peniaze za pomerne riskantné aktíva.”

Prieskum naznačuje, že o Bitcoin a iné kryptomeny môže byť mimoriadne veľký záujem v krajinách, ktoré nemajú spoľahlivé a účinné finančné systémy. ,,Väčšie podiely nájdeme v krajinách s nižšími príjmami, kde obyvatelia naznačujú, že zvážia  investovanie alebo výplatu v kryptomenách,” uviedla. Teunis Brosens, globálny trhový ekonóm spoločnosti ING, poukázal na kontrast: ,,Holanďania, s veľmi efektívnym a lacným domácim platobným systémom, sú najviac skeptickí voči budúcnosti digitálnych mien.”

1

Webinár o sviečkových a grafových patternov. Znie to zaujímavo, však?

Príďte sa vzdelávať v nedeľu 1.7. o 20:00 hod.

 

 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart