Indická krypto burza spúšťa platformu o vzdelávani v oblasti blockchainu

Indická kryptomenná burza CoinDCX spustila platformu určenú na vzdelávanie v oblasti blockchainu a kryptomien.

Podľa oznámenia zo 16. júna platforma CoinDCX Learn ponúka sprievodcov, články, kurzy a prednášky o blockchaine a kryptomenách. Generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti, Sumit Gupta, uviedol:

“S potenciálom urýchliť finančné začlenenie v Indii, rovnako ako otvárať brány novým formám investovania, kryptomeny môžu byť výhodné pre všetkých. Aby však mohli Indovia využiť krypto v plnej miere, musíme položiť základy primeranému vzdelávaniu. S DCX Learn chceme používateľov vyzbrojiť vedomosťami potrebnými na orientovanie sa na krypto trhoch.”

Prečítajte si tiež: JP Morgan mení rétoriku: Kryptomeny sa z tohto sveta len tak nevytratia

Sprístupnenie kryptomien pre všetkých

Cieľom platformy je vysvetliť pojmy kryptomien pomocou ikonografiky, videonávodov a obsahu, ktorý by mal byť ľahko pochopiteľný pre začiatočníkov.

CoinDCXuvádza, že pri informovaných užívateľoch je menej pravdepodobné, že sa stanú obeťami podvodov alebo že stratia privátne kľúče ku svojim peňaženkám. Burza ďalej uvádza, že ľudia, ktorí rozumejú technológii blockchainu, môžu lepšie zvážiť, či jej použitie môže zlepšiť ich podnikanie.

Vzdelávanie más v oblasti kryptomien

Blockchain a kryptomeny sú stále technológiami, ktoré sa rozvíjajú, a zatiaľ nie sú všeobecne pochopené. Aby sa to napravilo, mnohé vzdelávacie inštitúcie a spoločnosti v tejto oblasti začínajú ponúkať špeciálne kurzy.

Začiatkom tohto mesiaca sa indický IT gigant Tech Mahindra spojil s vzdelávacím technologickým startupom Idealabs, aby spustili kurzy na certifikáciu v oblasti blockchainu.

Okrem toho,York University School of Continuing Studies v Kanade koncom mája ohlásila dva blockchain kurzy, a RMIT University so sídlom v Austrálii pridala dva postgraduálne programy v oblasti kybernetickej bezpečnosti a blockchainu.

Zdroj: cointelegraph.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart