India sa pripravuje na zákaz kryptomien

Zástancovia Bitcoinu v Indii odmietajú rozhodnutie centrálnej banky krajiny vylúčiť podniky použivajúce kryptomeny. Medzitým sa objavili správy, že vláda chce úplne zakázať kryptomeny.

Nischal Shetty, generálny riaditeľ spoločnosti WazirX – indickej peer-to-peer (P2P) burzy, pre BusinessLine, povedal, že Reserve Bank of India (RBI) bola neférová voči obchodom použivajucih kryptomeny.

Podľa Shettyho:

Blockchain by pomohol indickým podnikateľom vo väčšej miere sa podieľať na budovaní aplikácií založených na novej technoogii.


Shetty tvrdil, že RBI je zjavne pod falošným dojmom, že blockchain je technológia, ktorá je základom kryptopriečinkov.

Bez kryptomien nie je možné vybudovať verejné blockchain projekty.
Iní kritici, ako napríklad investor Sanjay Mehta, veria, že RBI ide o reguláciu Bitcoinu zlým spôsobom. Namiesto zákazu činnosti súvisiacej s Bitcoinom, Mehta hovorí, že RBI by mala povzbudzovať krypto startupy, aby pokračovali v udeľovaní licencií a registrácii pre svoje podniky.

Niekoľko krypto zmenárne už ukončili svoje operácie v krajine. Banky dokonca údajne uzavreli účty klientov zapojených do obchodovania s Bitcoinmi.

Správy naznačujú, že vláda krajiny má v úmysle uzákoniť všeobecný zákaz šifrovania.

Podľa The Economic Times (ET), z vnútornych zdrojov vo vláde sa uvádza, že už existuje niekoľko zákonov, ktoré sa zvažujú medzi niekoľkými vládnymi oddeleniami.

Návrh zákona o zákaze kryptomeny a regulácie oficiálnych digitálnych mien by mohol znamenať koniec podnikania v kryptomenách v krajine a pochovať ho pod zem.

Niekoľko vládnych agentúr už podporilo myšlienku všeobecného zákazu kryptomien.

Zákaz bude údajne zahŕňať obchodovanie, predaj a vydávanie všetkých foriem virtuálnych mien. S voľbami, ktoré sa majú uskutočniť v máji 2019, by však účinnosť zakonov v tejto oblasti mohol byť oneskorený.

Reserve Bank of India (RBI)

Viaceré vládne agentúry hovoria, že kryptomeny tvoria hlavný kanál pre pohyb špinavých peňazí. Preto sa zvažuje predbežný príkaz, ktorý by zakázal činnosť zahŕňajúcu Bitcoin a iné kryptomeny podľa zákona o prevencii prania špinavých peňazí (PMLA).

Začiatkom roka niektorí zákonodarcovia v krajine odhalili, že vládna apatia voči Bitcoinu vyplýva zo strachu z kryptomien, ktoré destabilizujú monopol rupie.Zdroj: https://bitcoinist.com/india-ban-bitcoin-cryptocurrency-bill/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart