India oznámila novú blockchain stratégiu.

National Level Blockchain Framework stanoví program pre adopciu blockchain technológie Indiou. Vláda oznámila, že pripravuje národnú stratégiu na použitie blockchain technológie. Myslí to India konečne vážne?

V odpovedi na otázku položenú v indickom parlamente Sanjay Dhotre, štátny minister pre elektroniku a IT, uviedol: „Vzhľadom na potenciál blockchain technológie a potrebu zdieľanej infraštruktúry pre rôzne prípady použitia sa pripravuje prístupový dokument o National Level Blockchain Frameworku.“

Vysvetlil, že ministerstvo elektroniky a informačných technológií plánuje rozšíriť a široko nasadiť blockchain technológiu, pričom ju označil za „jednu z dôležitých výskumných oblastí“ s potenciálom v oblastiach vrátane správy vecí verejných, bankovníctva, financií a kybernetickej bezpečnosti.

Dhotre dodal, že ministerstvo má v úmysle spolupracovať s Inštitútom pre rozvoj a výskum v oblasti bankových technológií (IDRBT) a ďalšími vládnymi agentúrami na tomto projekte. Povedal, že ministerstvo vyvíja Proof of Existence (PoE) rámec pre digitálne aktíva založený na blockchaine, ktorý sa bude používať na overovanie akademických osvedčení, predajných listín a iných dokumentov.

„Indická vláda formuluje vhodné regulácie adopcie blockchain technológie, a to nielen z dôvodu technológie samotnej, ale aj na riešenie náročných problémov, ktoré boli doteraz nevyriešené, a poskytuje koncovým používateľom úplne novú skúsenosť,“ povedal ešte v júni Rajesh Dhuddu, vedúci globálnej praxe pre blockchain u popredného poskytovateľa IT služieb Tech Mahindra.

Blockchainové riešenie registrácie majetku sa už testuje v štáte Telangana. Ministerstvo tiež poukázalo na ďalšie iniciatívy, ktoré umožňujú Cloud Security a obchodné financii. V júni indický telekomunikačný regulačný úrad nariadil, aby všetky telekomunikácie používali blockchain na pomoc ochrany zákazníkov pred spamom.

Aj keď India už nejaký čas prechádza rôznymi implementáciami blockchainu, predtým bola voči kryptomenám kritická. Plány na povinné 10-ročné väzenie pre krypto používateľov boli začiatkom tohto roka predostreté panelom, ktorý podal správu indickému ministerstvu financií, alebo to schválené zákonom.

Zdroj:https://decrypt.co/12511/india-radical-new-blockchain-strategy

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart