ICO mánia v roku 2017 bola bublina, ktorá praskla a už sa nikdy nevráti.

ICO (initial coin offering) mánia prišla, odišla a podľa Larryho Cermaka sa už nikdy nevráti. Väčšina startupov bola veľmi ďaleko od fungujúceho produktu a investori prišli o peniaze. Bude sa opakovať táto situácia aj v prípade Initial Exchange Offering ?

Initial coin ponuky vybuchli, a potom praskli.

Na začiatku tohto týždňa výskumný analytik Larry Cermak odvážne prehlásil, že mánia ICO v roku 2017 bola skutočne bublinou, ktorá praskla a už nikdy nevráti. Investori, ktorí to celé podporovali a investovali do týchto altcoinov, známych ako „shitcoiny“, sú neštastní,

Do dnešného dňa je medián návratnosti investície do ponúkaných ICOs vyjadrený v v dolároch,, -87% a toto číslo stále padá.

Vychádzajúc z dát, zverejnených Cermakom, bublina ICO nakoniec praskla kvôli „nesprávne nastavenej motivácii medzi zakladateľmi a investormi.“

Teraz je všeobecne známe, že okrem získavania financií od „nesofistikovaných“ investorov, množstvo projektov zle spravovalo financie a neboli ani trochu blízko od fungujúceho produktu.

Veľa startupov taktiež nedokázalo  operatívne fungovať, keďže prišli o veľa kapitálu držaného v Ethereu a Bitcoine počas medvedíeho trhu.

Na začiatku boli verejné predaje tokenov revolučným spôsobom získavania financií a vyzerali byť riešením, ktorý dal priemernému neakreditovanému investorovi prístup k investičným možnostiam, typicky na finančných trhoch prístupným len pre rizikových kapitalistov a investičných investorov.

Nevýhodou tejto nekonvenčnej metódy fundraisingu je aj to, že nechala investorov s malým právnym nárokom pri projektoch, ktoré boli preukázateľne podvodné alebo nesprávne spravované.

Ako ukazuje tabuľka, množstvo financií, získaných cez ICO, strmo kleslo od januára 2018.

Ešte znepokojujúcejším je fakt, že:

„Dostať sa k dátam ziskovosti ICO je ešte náročnejšie; jednoducho preto, že väčšina projektov už zavrela ich dvere alebo ich tokeny sú úplne nelikvidné.“

DNES až v 60% zľave! Akcia končí za pár hodín!
Chcem vstúpiť do kurzu

ICOs dopadli oproti Bitcoinu ešte horšie

Cermakovo tvrdenie, že ICOs nikdy nezískajú ich hodnotu z roku 2017, je podporované dátami, ukazujúcimi, že ich počet dosiahol v decembri 2017 vrchol a klesá. Ešte zaujímavejší je fakt, že len 10,8% ICOs stále prinášajú pozitívny návrat v dolároch. Toto číslo by bolo značne nižšie, ak by boli zahrnuté dáta zo všetkých ICOs. Existuje iba 11 ICOs so ziskom viac ako 1000%.

Keď sa návratnosť kalkuluje v Bitcoine, výsledký su ešte horšie. Iba 30 ICOs (7.7%) dosiahlo zisk a  74% zo všetkých ICOs kleslo o viac ako 90%.

Budú IEOs nasledovať ICOs?

Čo sa týka „úspešných“ ICOs, investori, ktorí zakúpili tokeny ako  BNB, IOTU, Ethereum, Lambde a ChainLink, sú veľmi spokojní. Tieto projekty patria medzi 5 najvýkonnejších krypto-crowdfundingových kampaní hodnotených v Bitcoine. Viď tabuľka.

Tento krátky prehľad ukončíme myšlienkou. Ak 89% zo všetkých ICOs vyprodukovalo negatívny profit v dolároch, a ak IEOs „začínajú ukazovať rovnaký trend“, čo to môže znamenať pre budúce IEOs?

Zdroj:https://bitcoinist.com/2017s-ico-boom-was-the-bubble-that-will-never-recover/

CHCEM zvládnuť základy, dnes až v 60% zľave

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart