IBM sa uchádza o Blockchain Patent na zabezpečenie transakcií prostredníctvom Data Nodes

Spoločnosť IBM požiadala o blockchain patent na vývoj identifikátorov transakčných údajov založených na Data Nodes, ktorý uverejnil úrad USA pre patenty a ochranné známky (USPTO).

Systém opísaný v patente nazvanom “Node Charakterization in Blockchain” má v úmysle zaviesť metódu extrakcie Data Nodes na blockchain, s cieľom identifikovať rôzne typy transakcií. Každá operácia na blockchain reťazci môže na základe Data Nodes obsahovať užitočné informácie o charaktere transakcií.

Takýto spôsob extrakcie by údajne posilnil regulačné orgány s náležitou úrovňou monitorovania bezpečnosti údajov o blockchain reťazcoch. Systém navrhuje metódu proti praniu špinavých peňazí (AML) tým, že zistí, či node vykoná podozrivú aktivitu v blockchain reťazci pri pokračovaní kryptomenovej transakcie, ako napríklad porušenie denných limitov prenosu alebo zapojenie sledovaného subjektu. Popísaný systém je nasadený s modulmi, ktoré môžu byť implementované ako programovateľné hardvérové ​​zariadenia- ako sú brány, logické pole alebo grafické procesory, či hardvérové ​​obvody.

Americká banková holdingová spoločnosť Capital One požiadala o patent na autentifikáciu používateľov blockchainu, aby pomohla regulačnému procesu bezpečnostných požiadaviek, napríklad- know your customer (KYC).
14. augusta bola vydaná patentová prihláška hlavnej americkej platformy Crypto Trading a peňaženka platformy Coinbase na zvýšenie bezpečnosti platieb v Bitcoine (BTC), a to najmä pri riešení problémov spojených s odcudzením súkromných kľúčov z peňaženky.

1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart