Hlavne americké burzy založili krypto rating.

Coinbase, Circle, Bittrex, Kraken, spolu s ďalšími významnými krypto burzami a custody platformami v USA vytvorili nezávislú platformu pre hodnotenie kryptomien.

Maker a Polymath sú pravdepodobne cenné papiere.

Tento orgán s názvom Rada pre kryptomenové hodnotenie (CRC) údajne vyhodnocuje kryptomeny, aby zistil, či sa klasifikujú ako cenné papiere. Maker (MKR) a Polymath (POLY) majú podľa prvej ratingovej správy najviac podobu charakteristík cenných papierov spomedzi všetkých 20 hodnotených kryptomien. Obe kryptomeny získali 4,5 z maximálne 5 bodov.

Na základe poznámok poskytnutých CRC skóre 1 znamená, že krypto je najmenej považovaná za cenný papier, zatiaľ čo skóre 5 znamená, že token zdieľa mnoho podobností s cenným papierom. Pokiaľ ide o MKR, Rada poznamenala:

  • používanie jazyka podobného cenným papierom.
  • marketing žetónu naznačujúci príležitosť na získanie zisku.
  • “burning” funkcie.

Pokiaľ ide o POLY, CRC zdôraznil obmedzené použitie a do značnej miery centralizovanú povahu tokenu ako dôvody pre zaradenie do skupiny cenných papierov.

XRP kryptomena, na ktorú sú rozporuplné názory, či ide o cenný papier získala hodnotenie 4. CRC označil „používanie jazyka podobného cenným papierom“ a marketing tokenov ako jeden z dôvodov svojho ratingu.

Bitcoin nie je cenný papier.

Na druhom konci spektra sú bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Dai (DAI) a Monero (XMR). Pri týchto kryptomenách CRC uznal, že pri ich predaji na trhu je nižšie očakávanie zisku ako odôvodnenie svojej nízkej podobnosti s cennými papiermi.Rada tiež zdôraznila decentralizovanú povahu projektov, ako aj ich konkrétnu prospešnosť. V roku 2018 americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) uznala, že Bitcon a podobné kryptomeny nie sú cenné papiere.

Rating ako pomôcka?

V oznámení o vytvorení CRC v blogovom príspevku uverejnenom 30. septembra 2019 Coinbase uviedol, že tento krok je súčasťou úsilia o zjednodušenie klasifikácie kryptomien.

Podľa tohto oznámenia sú ratingy Rady výsledkom nezávislej analýzy. Výpis Coinbase vo výňatku znie: Výsledkom analýzy je skóre, ktoré umožňuje členom jednoduchú syntézu analýzy mnohých kryptomien a prijímanie vlastných, nezávislých obchodných rozhodnutí o tom, či alebo ako podporovať dané aktívum. Keďže burzy so sídlom v USA sa stále viac dostávajú pod tlak regulačných orgánov, hodnotenie CRC by mohlo slúžiť ako pomôcka pri určení tokenov, ktoré sa majú zalistovať.

Zdroj: https://bitcoinist.com/major-u-s-crypto-exchanges-form-independent-ratings-council/

NAGA Banner

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart