Herman Gref zo Sberbank: Kryptomeny sú skutočnosť nášho života

Herman Gref zo Sberbank: Kryptomeny sú skutočnosť nášho života

 

 

Rusko má veľmi zaujímavý vzťah ku kryptomenám. V uplynulých mesiacoch sme zaznamenali toľko protichodných správ, že je takmer nemožné udržať si o veciach prehľad. Vedúci predstaviteľ ruskej Sberbanky teraz tvrdí, že Bitcoin a ostatné kryptomeny tu už zostanú navždy. Je to odvážne tvrdenie, hoci je evidentné, že v tejto myšlienke sa skrýva veľa pravdy.

Komplikovaný vzťah Ruska ku kryptomenám

V mediálnom priestore sa v otázke budúcnosti kryptomien v Rusku vždy objavovali protichodné správy. Konkrétne povedané, počuli sme chýry o legalizácií Bitcoinu, zákaze všetkej aktivity v súvislosti s kryptomenami a dokonca i väzení pre minerov. Zatiaľ sa žiadne z týchto tvrdení nenaplnilo, čo nie je prekvapivé. Pred ruskými regulátormi stále stojí množstvo práce, než sa konečne začneme zamýšlať o budúcnosti Bitcoinu v krajine.

Banka Sberbank, najväčší ruský veriteľ, bola vždy otvorená voči Bitcoinu a kryptomenám. Dokonca bola skôr naklonená voči Bitcoinu, hoci doposiaľ neurobila žiadne významné rozhodnutie z pohľadu kryptomien. Je to zaujímavý prístup, ale vzhľadom na to, že táto banka nie je vo vlastníctve štátu, má určitú slobodu, pokiaľ ide o vlastné iniciatívy. V tomto ohľade je tu ale stále veľa neistoty.

Trochu prekvapujúce bolo nedávne vyhlásenie Hermana Grefa zo Sberbanky. Konkrétne, predstaviteľ Sberbanky vyjadril presvedčenie, že kryptomeny tak skoro neodídu. To samo o sebe je skôr povzbudivé podporenie pochádzajúce od bankéra, ukazujúce minimálne ochotu dať týmto menám výhodu pochybnosti. Rusko nie je práve známe svojím laissez-faire prístupom, pokiaľ ide o finančné nástroje, ktoré nie sú kontrolované vládou alebo vydané centrálnou bankou.

Podľa Grefa sú virtuálne meny „prirodzeným výsledkom“ Blockchain technológie. Hoci podľa Grefa môžu niektoré subjekty byť za ich plošný zákaz, lepšou voľbou by bolo ich privítanie s otvorenou náručou. „Kryptomeny sú skutočnosťou nášho života,“ komentoval Gref počas nedávneho stretnutia. Nad kryptomenami uvažuje v súčasnosti množstvo ľudí, hoci stále existuje vysoká miera obozretnosti. To však nijako neprekvapuje, keďže je to stále vysoko neregulovaný trh.

Vo väčšine prípadov sa vlády pochopiteľne pokúsia najprv ochrániť svoju finančnú infraštruktúru. V ruskej ekonomike sa však pre krypotmeny určite nájde miesto. Gref má pocit, že súkromný i verejný sektor poskytne Bitcoinu i altcoinom cesty, aby sa im z dlhodobého hľadiska darilo. Bude to však trvať veľa času, keďže stále treba urobiť veľa práce, než nastane dôležitý posun v myslení.

Bude zaujímavé sledovať, ako sa v najbližších mesiacoch v Rusku pohnú veci. Nezabudnite, že Centrálna banka Ruska stále podporuje sprísnenie regulácie kryptomien. Existuje veľa neistoty, pokiaľ ide o finančnú budúcnosť Ruska, ale to neznamená, že kryptomeny odídu alebo že budú Kremľom považované za ilegálne.

 

Pridaj sa do KRYPTO-skupiny a dostávaj včas najaktuálnejšie informácie zo sveta kryptomien:

 

Zdroj:themerkle.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart