Grayscale: Výkaz tretieho kvartálu (Q3) a investície do kryptomien

Investorská spoločnosť Grayscale Investments, vlastnená spoločnosťou Digital Currency Group, zverejnila svoj štvrťročný výkaz (Q3) 2018. Správa poukazuje na to, že inštitucionálni investori vytvorili v posledných troch mesiacoch väčšinu svojich príjmov vo fondoch, čo naznačuje, že “inteligentné peniaze” zarábajú ďalšie peniaze a sú užitočné aj v medveďom trhu.

Grayscale Investments poskytuje bezpečné investície, ktoré spolupracujú s digitálnymi menami, a tým umožňujú inštitúciám a akreditovaným investorom investovať do digitálnych aktív prostredníctvom regulovaného investičného nástroja. V súčasnosti ponúka spoločnosť Grayscale kryptomeny ako: BTC, LTC, ETH, ETC, XTC, ZEN a ZEC a prevádzkuje fond s veľkými kapitálmi, ktorý investuje do portfólia zloženého z kryptomien BTC, LTC, XRP, ETH , a BCH.

Správa Graycale Digital Asset Investment Q3 ukazuje, že 81,1 milióna dolárov bolo daných do digitálnych mien spoločnosti Grayscale, z ktorých 70 percent pochádza od inštitucionálnych investorov. Do fondu Grayscale sa investovalo 329,5 milióna dolárov, pričom celkovo 59 percent pochádza od inštitucionálnych investorov.

Tieto údaje naznačujú, že finančné inštitúcie sa čoraz viac otvárajú myšlienke investovania do BTC a iných digitálnych aktív prostredníctvom regulovaného investičného nástroja. Údaje môžu tiež naznačovať, že tí inštitucionálni investori, ktorí sú odvážni investovať do digitálnych aktív, nakupujú BTC a iné digitálne meny v očakávaní nárastu v blízkej budúcnosti.

Grayscale ponúka osem fondov s jedným majetkom a jeden diverzifikovaný fond digitálnych aktív. Väčšina finančných tokov sa však dostala do portfólia Bitcoin Investment Trust, na rozdiel od škály fondu Altcoinov.

V treťom štvrťroku roku 2018 vstúpilo do Bitcoin Investment Trust 73 percent nových tokov; Tento rok dosiahli 66 percent. To naznačuje, že väčšina investorov stále radí investovať do najväčšej a najpopulárnejšej digitálnej meny na svete, než do vysoko rizikových Altcoinov.

Druhým najpopulárnejším fondom bola spoločnosť Ethereum Classic Trust, ktorá bola prvou spoločnosťou založenou na stupňoch šedej stupnice Grayscale, ktorá sa začala v apríli 2017. Nedávno založený ZEN Investment Trust bol tretím najobľúbenejším fondom v Q3 / 2017 po BTC a ETC.

Zhruba rovnaký počet nových finančných prostriedkov prešlo v poslednom štvrťroku do distribučných fondov XRP, BCH, ZEC a Grayscale, zatiaľ čo spoločnosti Litecoin a Ethereum získali len veľmi malý záujem investorov.

Zaujímavé je, že štvrťročná správa spoločnosti Grayscale poskytuje aj prehľad o type investorov, ktorí kupujú akcie vo svojich fondoch s digitálnou menou. Čo môže byť prekvapením pre niektorých, veľká skupina investorov zakladá účty na dôchodky, ktoré sa diverzifikovali aj do digitálnych mien. V 3. štvrťroku 18 percent nových finančných prostriedkov pochádza z dôchodkových účtov. Akreditovaní investori, t. J. Osoby s vysokou čistou hodnotou, prispeli k 11% nových príjmov fondov v 3. štvrťroku 2018. 

Zdroj: 1


Zhodnotíme pre vás kryptomeny z hľadiska fundamentov a technickej analýzy. Pridajte sa do našej VIP a my vám sľubujeme, že získate všetky informácie ako na tácke. 

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY 

Pre platbu v kryptomene použite tento formulár 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart