Grayscale Investments umožní nákup Litecoinu a Bitcoin Cashu

Iba pred pár dňami sme informovali o tom, že Grayscale Investments prestal nakupovať Bitcoin. Môže sa zdať, že ide o negatívne správy, avšak Grayscale Investments evidentne pracovali na tom, aby vedeli zakomponovať do svojej ponuky viac nových kryptomien. To sa im teraz podarilo, keď Grayscale Investments zverejnilo, že pridá do ponuky akcie kryptomien ako Litecoin a Bitcoin Cash.

Grayscale Invesmtnets a nové kryptomeny v ponuke

V pondelok zverejnila spoločnosť Grayscale Investments, že dostala finálny súhlas od FINRA (Financial Industry Regulatory Authority) k tomu, aby mohla obohatiť svoju ponuku o dve nové akcie. Grayscale Litecoin Trust a Grayscale Bitcoin Cash Trust majú byť novými akciami, ktoré chce Grayscale Investments ponúkať na OTC trhoch. To by znamenalo, že tieto dve akcie budú môcť byť nakupované nielen akreditovanými investormi, ale takisto aj retail investormi s prístupom k OTC trhom.

„Kedže ETF digitálnych mien stále čakajú na schválenie, zalistovanie týchto akcii umožní investorom nakupovať Litecoin a Bitcoin Cash prostredníctvom regulovaných investičných nástrojov bez toho, aby sa museli starať o vytváranie peňaženiek alebo zamienanie fiatu za digitálne meny. Ide o prvé investičné nástroje pre Litecoin a Bitcoin Cash, ktoré sú k dispozícii aj pre verejnosť.“

Tak znelo oficiálne vyhlásenie spoločnosti Grayscale Investments, ktorá tak teraz zaraďuje Litecoin a Bitcoin Cash fondy do svojej ponuky medzi Bitcoin (GBTC), Ethereum (ETHE) a Ethereum Classic (ETCG). Grayscale Litcoin Trust bude obchodovaný pod skratkou LTCN a Grayscale Bitcoin Cash Trust pod BCHG. Presný čas vstupu týchto dvoch kryptomenových produktov zatiaľ nie je známy, avšak podľa oficiálneho vyhlásenia má k tomuto kroku dôjsť už čoskoro.

Grayscale Litcoin Trust má obsahovať približne 509 400 akcii, pričom každá jedna z nich zatiaľ reprezentuje vlastnenie 0,09433 LTC. Pri Grayscale Bitcoin Cash Trust bude Grayscale Investment spravovať približne 2 725 300 akcii s hodnotou 0,00943 BCH.

Rovnako si prečítajte aj tento článok: Paypal bude využívať Paxos na poskytovanie kryptomenových služieb

Danej spoločnosti sa pritom náramne darí. Minulý týždeň bol zverejnený dokument, ktorý poukazoval na to, že Grayscale Investments má našliapnuté na najlepší rok vo svojej histórii. Počas druhého kvartálu roku 2020 bol inflow financií do spoločnosti až 905 miliónov dolárov, pričom predošlý kvartál to bolo takmer o polovicu nižšie (503 miliónov dolárov). Prvý krát v histórii tak Grayscale zažil inflow väčší ako jednu miliardu dolárov iba za 6 mesiacov.

Zdroje: https://www.newsbtc.com/, https://usethebitcoin.com/

* Pozn.: Práve prebieha aktualizácia obsahu spravodajstva - migrácia obsahu zo starého webu, preto je dočasne vyplnuté filtrovanie podľa kategórie.

Coinbase navštíviť

Kryptotop navštíviť

Simplecoin navštíviť

Binance navštíviť

Crypto.com navštíviť

Revolut navštíviť

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.