Gigant z Fortune 500 prijíma Bitcoin a Bitcoin Cash, prinášajúc krypto k 2,1 miliónom zákazníkov

Technologická firma Avnet prijíma platby kryptomenami a umožňuje tak zákazníkom za softvér platiť v Bitcoine a Bitcoin Cash. Spoločnosť sa stará o profesionálov v tech priemysle.

Oznámili: „Dnešní vývojári hľadajú flexibilitu, keď berú svoje produkty na trh, a toto oznámenie poskytuje našim zákazníkom pohodlnejšie spôsoby dokončenia ich finančných transakcií.“

Avnet spolupracuje s lídrom priemyslu BitPay, ktorý spracováva viac ako 1 miliardu dolárov ročne v kryptomenových platbách.

„Keď sa zákazník rozhodne uskutočniť nákup s Bitcoinom (BTC) alebo Bitcoin Cash (BCH), Avnet bude spolupracovať s BitPay na overovaní finančných prostriedkov, spracovaní objednávky a dokončení transakcie. Avnet a BitPay budú mať tiež možnosť spravovať a spracúvať krypto platby mimo USA … “

Technologická firma sa zameriava na rast Bitcoinu, ktorý sobotu prekročil 290.000 transakcií. Avnet hovorí, že sa chystá zmena prostredia a „pripravuje na to seba a svojich klientov “.

Avnet zdôrazňuje nasledujúce výhody platby kryptomenami:

  • Menová konverzia v reálnom čase, vypočítaná do 15 minútového okna
  • Pevný 1% poplatok, ktorý bude v porovnaní s tradičnými sprostredkovateľmi vyzerať ako nič
  • Jednoduché používanie online platforiem

Avnet v súčasnosti spolupracuje s Bitcoin.com na vývoji novej hardvérovej peňaženky pre bezpečné ukladanie kryptomien a hovorí, že v priebehu prvého mesiaca od prijatia Bitcoinu už spracoval niekoľko transakcií v hodnote viac ako milión dolárov.

„Nielenže s Bitcoinom platíte jednoduchšie a rýchlejšie ako s kreditnými kartami či pomocou bankových prevodov, je to aj lacnejšie, a prijímanie sa zvyšuje. Predpokladám, že Avnet pritiahne mnoho nových zákazníkov zameraných na blockchain z celého sveta, ktorí chcú využiť platenie bitcoinom. “


Sonny Singh, hlavný obchodný riaditeľ spoločnosti BitPay

V roku 2016 spoločnosť Avnet získala spoločnosť Hackster.io so sídlom v San Franciscu, ktorá tvrdí, že je najrýchlejšie sa rozvíjajúcou komunitou vývojárov na svete, ktorá sa zaoberá vzdelávaním, programovaním a tvorbou hardvéru. Hackster, ktorý zverejnil súťaž s IOTA v hodnote 10.000 dolárov, má celosvetový dosah takmer pol milióna inovátorov a stoviek technologických partnerov.

Spoločnosť zamestnáva viac ako 15 000 ľudí v 125 pobočkách po Severnej Amerike, Európe a Ázii, s  viac ako 1 400 technologickými dodávateľmi zásobujúcimi 2,1 milióna zákazníkov vo viac ako 140 krajinách. Vďaka zapojeniu v širokej škále odvetví, akými sú automobilový priemysel, telekomunikácie, zdravotníctvo, priemysel, armádu a kozmonautiku, bezpečnosť, nositeľné zariadenia atď., poskytne Bitcoinu masívnu expozíciu.

Spoločnosť Avnet zaznamenala v roku 2018 tržby vo výške 19,04 miliárd dolárov, čo ich umiestnilo na  128.miesto vo Fortune 500 v roku 2018. Táto spoločnosť, ktorá sa v roku 1973 stala prvým distribútorom spoločnosti Intel, je jedným z najväčších dodávateľov polovodičov, relé a potenciometrov. Medzi jej dodávateľov patrí spoločnosť Dell, Asus, Seagate, Fujitsu, Toshiba a Micron.

Zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart