Gibraltar spúšťa vzdelávacie kurzy súvisiace s technológiou blockchain

Vláda Gibraltáru v spolupráci s miestnou univerzitou vytvorila poradenskú skupinu zameranú na rozvoj vzdelávacích kurzov súvisiacich s technológiou blockchain. Skupina New Technologies in Education (NTiE) je údajne spoločnou iniciatívou medzi vládou, Univerzitou v Gibraltári a mnohými poprednými technologickými firmami so sídlom v krajine.

Kurzy, o ktorých sa predpokladá, že budú spustené v tomto roku, budú tiež podporované “významnou čiastkou” od aktérov v  blockchain priemysle, ktorí sú v procese získania licencie od Komisie pre finančné služby v Gibraltári.

,,Poskytnutie prístupu k inovatívnym kurzom s odborným výkladom od tých, ktorí túto technológiu využívajú v súkromnom sektore, je dôležitou súčasťou rozvoja Distributed Ledger tehcnology (DLT) v Gibraltári,” uviedol Gilbert Licudi, právny zástupca kráľovnej a minister zodpovedný za Univerzitu v Gibraltári. V rámci iniciatívy bude univerzita údajne rozvíjať a zvyšovať odbornosť v oblasti nových technológií (vrátane DLT, kódovania a inteligentných zmlúv), a následne vydá profesionálne osvedčenie o spôsobilosti v tejto oblasti.

,,Začiatok poradnej skupiny NTiE naďalej zvyšuje dynamiku pre Gibraltár ako stredisko pre nové technológie,” vyjadrila sa vláda.

Podľa vyhlásenia ministra školstva, Johna Cortesa, iba 27% univerzít na celom svete ponúka kurzy súvisiace s technológiou blockchain, zatiaľ čo polovica z 50 najvýznamnejších medzinárodných univerzít poskytuje tieto súvisiace kurzy- čo znamená, že záujem o túto problematiku rastie.

Štúdia Coinbase, ktorá sa uskutočnila v auguste, ukazuje, že kurzy súvisiace s blockchainom a kryptomenami sú najobľúbenejšie v USA. Iba 5 z 18 skúmaných univerzít, ktoré pôsobia mimo USA ponúkajú aspoň jednu z týchto oblastí.

V septembri sa New Yorkská univerzita (NYU) prostredníctvom NYU Stern School of Business stala “prvou” univerzitou v Spojených štátoch, ktorá ponúkla študentom významnú technológiu blockchain. Vzhľadom na rastúci počet študentov, ktorí majú záujem o novú ponuku, NYU údajne zdvojnásobila svoje školské ponuky v tomto školskom roku.

Zdroj:1


Zhodnotíme pre vás kryptomeny z hľadiska fundamentov a technickej analýzy. Pridajte sa k nám a my vám sľubujeme, že získate všetky informácie ako na tácke. 

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY 

Pre platbu v kryptomene použite tento formulár 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart