Generálny riaditeľ Goldmanu vidí Bitcoin v „novom svete“

Generálny riaditeľ Goldmanu vidí Bitcoin v „novom svete“

 

 

Goldman Sachs ako firma prešla celou šírkou emócií, čo sa týka vzťahu k Bitcoinu. Teraz sa k nemu pomaly dostávajú bližšie a v dôsledku toho CEO Lloyd Blankfein považuje Bitcoin za menu nového sveta.

Blankfein priznal, že doposiaľ neinvestoval do spornej meny; naďalej zaujíma neutrálne stanovisko. Namiesto toho sa mu ale páči myšlienka meny, ktorá má konsenzuálnu podporu.

Dáva veľký zmysel

Blankfein pri pohľade na históriu mien zaujímavo zhodnotil, čo sa stalo, aká je momentálna situácia a prečo by Bitcoin mohol v budúcnosti fungovať – v novom svete.

„Čítal som veľa historickej literatúry a viem, že niekedy dávno mala minca hodnotu 5 dolárov, ak mala v sebe zlato v hodnote 5 dolárov,“ povedal Blankfein v rozhovore pre agentúru Bloomberg. „Dnes máme papierové peniaze, ktoré sú kryté fiatom…V novom svete možno, bude mať niečo konsenzuálnu podporu.“

Blankfein, vari neúmyselne, poukazuje na to, ako súčasná situácia papierových peňazí nedáva veľký zmysel. Mať papierové peniaze, ktoré sú jednoducho kryté fiatom a vládami a inými centralizovanými orgánmi, to nie je ideálna situácia.

Zmysel potom dáva mať menu, ktorá je podporovaná výlučne dohodou o jej cene – konsenzom. Bitcoin je v jedinečnej pozícií, keďže jeho základná technológia a pozícia na trhu z neho robí ideálnu konsenzom-podporovanú menu.

V mnohých sektoroch spoločnosti práve prebieha revolúcia nového sveta, a v menovom systéme je Bitcoin rušivou silou. Blockchain technológia rozširuje svoj vplyv, no Bitcoin ničí zavedený poriadok.

Ľudia boli skeptickí ohľadne papierových peňazí 

Hoci sú papierové peniaze zdrojom obživy Blankfeina a Goldman Sachs, zdá sa, že CEO má k ním množstvo výhrad. Raz na twitteri napísal, že na papierové peniaze sa tiež pozeralo s rovnakým podozrením.

Mysľou otvorený CEO možno k Bitcoinu pristupuje opatrne, no je jasné, že hľadá niečo nové a revolučné. Mnohí sa nachádzajú v podobnej situácií.

„V priebehu rokov som sa naučil, že množstvo vecí, ktoré nemám rád, funguje veľmi dobre,“ uzavrel generálny riaditeľ.

 

Pridaj sa do KRYPTO-skupiny a dostávaj včas najaktuálnejšie informácie zo sveta kryptomien

 

Zdroj: www.cointelegraf.com

Zdroj obrázka:www.baystreet.ca

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart