Geminy zverejňuje vlastný stablecoin krytý dolárom

Kryptomenová burza Geminy oznámila, že spúšťa vlastnú dolárom krytú kryptomenu na Ethereum platforme. Gemini dolár je navrhnutý tak, aby poskytoval likviditu pre používateľov, ktorí dúfajú, že posielajú alebo prijímajú americké doláre prostredníctvom Ethereum siete.

Krytý skutočným dolárom

Kryptomena bude absolútne viazaná na dolár, pričom spoločnosť Gemini Trust drží vklady v USD zodpovedajúce počtu tokenov v obehu. Najdôležitejšie na tom je, že ministerstvo finančných služieb New York (NYDFS) preskúmal túto žiadosť a schválil Gemini dolár.

Na ochranu držiteľov bude Gemini držať príslušný počet dolárov v príslušnej banke so sídlom v USA a bude poistená pomocou Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) v rámci určitých obmedzení.

Nezávislý audítor BPM Accounting and Consulting bude mesačne kontrolovať majetok spoločnosti, pričom spoločnosť Gemini zamýšľa sprístupniť tieto audity verejnosti.

Konkurent Tetheru

Spoluzakladateľ Geminy Tyler Winklevoss uviedol vo svojom vydaní:

“Gemini dolár je súčasťou našej misie budovať budúcnosť peňazí … Je to chýbajúce spojenie medzi tradičným bankovým systémom a krypto ekonomikou.”

Registrovaní zákazníci spoločnosti Gemini budú môcť konvertovať USD na Gemini dolár a uložiť ich v Ethereum peňaženke od 10:00 EST (14:00 UTC) v pondelok. Podobne môžu zákazníci previesť tokeny späť do amerických dolárov tým spôsobom, že si ich uložia na svoj Gemini účet.

S novinkami sa Gemini pripája k spusteniu blockchainového startupu Paxos, ktorý dnes tiež spustil dolár so stabilizáciou v USD. Rovnako ako dolár Gemini, štandard Paxos bol schválený NYDFS, a bude podobne regulovaný.

Ak vás zaujíma problém stablecoinu Tether, prečítajte si náš detailný rozbor tejto kryptomeny:

Zdroj: 1

Využi náš jesenný cenník a vstúp do našej VIP skupiny! Ceny v kryptomenách a eurách su nemenné, čo znamená 15% zľavu pri platbe v kryptomene!  

 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart