G20 bude rokovať o boji proti praniu špinavých peňazí cez krypto

Členské krajiny G20 sa stretnú 8. a 9. júna v japonskom Fukuoka, aby prediskutovali medzinárodnú reguláciu boja proti praniu špinavých peňazí.

Správu zverejnilo miestne spravodajstvo Kyodo 4. apríla.

Na základe tejto správy av súlade s oficiálnymi plánmi sa na stretnutí zúčastnia guvernéri centrálnych bánk krajín G20 a ministri financií. Podujatie bude zamerané na vytvorenie rámca boja proti praniu špinavých peňazí a financovaniu terorizmu.

Ďalej sa podľa Kyodo očakáva, že 4. apríla sa zistí, že krajiny by mali dosiahnuť dohodu o nových nariadeniach počas tohto stretnutia.

Hlavným cieľom je anti-anonymita.

Konkrétne, skupina sa údajne snaží zaviesť prísnejšiu identifikáciu jednotlivcov, ktorí vykonávajú transakciu v kryptomenách v momente transakcie, aby udržali tok aktív transparentný.

Ako uviedol Cointelegraph v decembri minulého roka, krajiny G20 už vyzvali na „daňový systém pre cezhraničné elektronické platobné služby“, ako aj na reguláciu boja proti praniu špinavých peňazí.

V tom čase bolo hlásené, že členské štáty, ktoré sa potom zišli v Argentíne, zvážia túto otázku počas tohtoročného stretnutia „kde bude Japonsko predsedom samitu“.

V marci zakladateľ a generálny riaditeľ aplikácie pre digitálne bankovníctvo so sídlom v Spojenom kráľovstve Revolut verejne poprel obvinenia z porušenia a nedbanlivosti spoločnosti súvisiaceho s praním špinavých peňazí.

Zdroj: https://cointelegraph.com/news/g20-to-establish-crypto-aml-and-counter-terrorism-financing-regulations-in-june-report

Nerobte chyby v tradingu, minimalizujte riziko zlého ťahu. Prejdite si našim kurzom!

CHCEM SA ZAPOJIŤ DO KURZU !

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart