Fidelity Digital Assets sa otvára všetkým kvalifikovaným investorom.

Fidelity je správca aktív v hodnote 2,8 bilióna dolárov a je jednou z prvých tradičných finančných inštitúcií, ktoré ponúkajú úschovné služby pre digitálne aktíva. Ostatní v sektore stále čakajú na to, ako sa bude sektor formovať.

Fidelity Digital Asset Services (FDAS) je v súčasnosti tesne pred úplným spustením svojich úschovných a obchodných služieb, a rozširuje sa od obmedzených skúšobných používateľov v záverečnej testovacej fáze platforme ku kvalifikovaným, uvádza sa v rozhovore pre Financial Times.

Očakávalo sa, že Fidelity naštartuje platformu v prvom štvrťroku 2019.

V rozhovore CEO Fidelity Abigail Johnsonova uviedla:

„Fidelity začala pridávať klientov v prvom štvrťroku a teraz sa zaoberá kompletným zavádzaním svojich úschovných a obchodných služieb pre digitálne aktíva”.

CoinDesk vo februári informoval, že platformu Fidelity, zameranú na úschovu kryptomine a obchodné služieb, testoval obmedzený počet klientov vrátane hedge fondov, rodinných kancelárií a finančných poradcov.

Tento správca aktív v hodnote 2,8 bilióna dolárov je jednou z prvých tradičných finančných inštitúcií, ktoré ponúkajú úschovné služby pre digitálne aktíva, keďže ostatní v sektore stále čakajú na to, ako sa bude sektor formovať.

Aj keď existuje niekoľko platforiem, poskytujúcich podobné služby, Johnsonová uviedla, že veľká klientska základňa a sieť spoločnosti Fidelity sú zreteľnými výhodami.

Napríklad Coinbase „je stále spoločnosťou, o ktorej väčšina ľudí nikdy nepočula, a nemajú existujúce vzťahy s nezávislými poradcami,“ povedala Johnsonová pre FT.

Táto krypto burza, ktorá sa stará o miliardy dolárov digitálnych aktív, bola schválená New York State Department of Financial Services a vlani v októbri spustila svoje úschovné služby pre externých klientov.

Pokiaľ ide o krypto vo všeobecnosti, Johnsonová povedala: „Ak máte o to záujem alebo ste technicky zdatní, potom to nie je taký veľký problém.“

Zdroj:https://www.coindesk.com/fidelity-digital-assets-opens-to-all-qualified-investors

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart