FC Barcelona vyvíja vlastný token pre lepšiu interakciu s fanúšikmi

Aj keď FC Barcelona môže čeliť vnútorným konfliktom, španielsky klub sa aktívne zapája do prijímania najnovších technologických trendov. Legendárny klub už v minulosti spolupracoval s blockchainovou platformou Chiliz.

POUŽITIE BLOCKCHAINU NA INTERAKCIU S FANÚŠIKOM

Barcelona vyhlásila, že jej nová dohoda s Čilizom bola súčasťou novej digitálnej a obchodnej stratégie. Poskytovateľ platformy blockchain pomôže katalánskemu klubu vytvoriť si vlastný token s názvom Barça Fan Token, so značkou $ BAR. Tieto digitálne tokeny umožnia držiteľom zúčastňovať sa na anketách týkajúcich sa každodenných aktivít v Barcelone a potenciálne získať originálne ceny. Token teda zvýši angažovanosť medzi klubom a jeho globálnou fanúšikovskou základňou. Len tak mimochodom, Barcelona má po Reale Madrid najviac fanúšikov na svete.

Zaujímavé je, že Barcelona bola nedávno zasiahnutá obrovským škandálom. Kapitán tímu Lionel Messi, považovaný za najlepšieho hráča na svete, kritizoval niektoré komentáre riaditeľa klubu Eric Abidal. Médiá začali špekulovať, že to môže byť posledná sezóna pre Messiho v Barcelone.

Napriek ťažkostiam na najvyššej úrovni, Barcelona ukazuje dôležitosť komunikácie s fanúšikmi.

Josep Pont, vedúci komerčnej oblasti v FC Barcelone, uviedol:

Táto dohoda nám poskytne príležitosť zaviesť inovatívne marketingové a partnerské aktivity s jasným zameraním na digitálnu oblasť, aby sa klub priblížil našim fanúšikom po celom svete. Táto dohoda je tiež súčasťou cieľa FC Barcelona, ​​aby sme sa spojili s poprednými značkami, ktoré nám môžu pomôcť upevniť našu novú obchodnú a digitálnu stratégiu.

BARCELONA PRIPOJÍ OSTATNÉ FUTBALOVÉ KLUBY NA SOCIOS.COM

Čiliz je spoločnosť, ktorá spúšťa rovnomenný token na platforme blockchain Socios.com. Je to blockchain, ktorý obsahuje aplikácie a tokeny vytvorené pre niektoré z najväčších európskych klubov. Fan Token Barça bude tiež sídliť v aplikácii Socios.com.

Okrem Barcelony sa v tejto platforme tiež nachádzajú tokeny fanúšikov pre futbalové kluby vrátane Paríža Saint-Germain, Juventus, Atletico Madrid a ďalších.

Chiliz a Socios.com CEO a spoluzakladateľ Alexandre Drefyus vo vyhlásení uviedol:

Sme veľmi radi, že môžeme privítať FC Barcelona na stránke Socios.com a ešte viac sme nadšení, že sa môžeme zapojiť do masívnej fanúšikovskej základne po celom svete.

Zdroj: https://bitcoinist.com/fc-barcelona-develops-own-token-to-engage-with-fans/ň

Limitovaný počet miest: 15
Chcem sa zúčastniť Workshopu

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart