Facebook začal rokovať s regulátorom ohľadom kryptomeny.

Facebook to naozaj myslí vážne so svojou kryptomenou a projektom Libra a rokuje kde sa dá, aby nezmeškal príležitosť. Dokonca už naozaj schvaluje aj reklamu súvisiacu s kryptomenami. Možno prinúti aj banky, aby tiež naskočili na vlak kým nie neskoro a prisbôsobili sa prevratnej technológii.

Facebook začal diskusiu s americkou komisiou pre termínované obchody s komoditami (CFTC) ohľadom jeho iniciatíve v krypto odvetví. Podľa správy Financial Times, predseda CFTC Christopher Giancarlo povedal, že komisia usporiadala „veľmi skoré fázy rozhovorov“ s Facebookom. Cieľom bolo lepšie pochopiť, či by ich kryptomena mohla potenciálne spadať do regulačnej pôsobnosti CFTC.

„Chceme tomu lepšie porozumieť,“ citoval Giancarlo v správe. „Môžeme konať len na základe žiadosti, nemáme pred sebou nič konkrétne.“

Správa prichádza hneď potom, čo Facebook tiež usporiadal rozhovory s vládnymi úradníkmi v USA a Veľkej Británie, aby diskutovali o príležitostiach a regulačných otázkach pre jeho stablecoin s názvom GlobalCoin.

Kryptomena v rámci projektu Facebook Libra je údajne zameraná na to, aby umožnila globálnym používateľom Facebooku robiť cezhraničné peňažné transakcie a uskutočňovať online nákupy. Giancarlo dodal, že je príliš skoro povedať, či by GlobalCoin spoločnosti Facebook mohol spadať do kompetencie CFTC, ale povedal, že ak bude kryptomena krytá americkým dolárom, potom nebudú potrebné deriváty na zaistenie rizika a to je veľmi múdre,” povedal Giancarlo.

Hlavným problémom regulátorov je však to, či a ako bude Facebook dodržiavať a implementovať opatrenia proti praniu špinavých peňazí a KYC zákazníkom.

Zdroj:https://www.coindesk.com/facebook-holds-talks-with-cftc-over-globalcoin-cryptocurrency-report

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart