Facebook vyvíja kryptomenu pre transakcie prostredníctvom WhatsApp

FacebookInc. pracuje na tvorbe kryptomeny, ktorá umožní užívateľom posielať peniaze prostredníctvom WhatsApp, aplikácie určenej pre posielanie správ. Podľa ľudí oboznámených s touto záležitosťou sa budú sústrediť najprv na trh v Indii.

„Spoločnosť vyvíja stablecoin- typ digitálnej meny viazaný k U.S. doláru kvôli zníženiu volatility. Facebook je ešte ďaleko od vydania coinu, nakoľko stále pracuje na stratégii, ktorá zahŕňa plán pre krytie hodnoty tohto stablecoinu prostredníctvom aktív a tradičných mien.“

Od Facebooku bolo dlho očakávané, že spraví krok vo finančných službách po tom, čo najal bývalého prezidenta PayPalDavidaMarcusa, aby viedol aplikáciu Messenger v roku 2014. V máji sa Marcus stal hlavou blockchain iniciatívy spoločnosti, ktorej detaily zatiaľ neboli verejne diskutované. Podľa LinkedInFacebookaktuálne zamestnáva vo svojej blockchain skupineokolo 40 ľudí.

„Ako veľa ďalších firiem, aj Facebookskúma spôsoby využitia technológieblockchainu. Tento malý nový tím skúma rôzne aplikácie. Zatiaľ, ale nemáme nič, čo by sme mohli zverejniť.“

WhatsApp, šifrovaná aplikácia spoločnosti určená k posielaniu správ je v Indii veľmi populárnou s viac ako 200 miliónmi používateľov. Krajina taktiež vedie vo svete v úhradách, ľudia poslali domov do Indie podľa svetovej banky 69 miliárd dolárov v roku 2017.

Počas minulého roka sme videli boom v krypto projektoch spojených so stablecoin. V jednom bode bolo podľa Stable.Report, stránky sledujúcej stable-tokeny, viac ako 120 podnikov spojených s touto témou. Koncept bol stvorený k tvorbe digitálnych coinov, ktoré by boli jednoduchšie použiteľné v denných platbách, pretože ich hodnota by bola stabilnejšia ako mien podobných Bitcoinu.

Tento nápad sa ukázal byť ťažko aplikovateľným do bežného života s minimálne jedným významným projektom, ktorý stroskotal v minulých týždňoch. Stablecoin známy ako Basis bol zatvorený po 8 mesiacoch. Hoboken, spoločnosť z New Jersey sa vyjadrila, že nebola žiadna jasná cesta k tomu byť klasifikovaný ako security oproti klasifikácii ako mena, čo mohlo signifikantne znížiť množstvo potencionálnych kupcov.

Pravdepodobne aktuálne najznámejší stablecoinTether bol taktiež obklopený kontroverziou. Aj keď tvorcovia Tetheru tvrdia, že každý Tether je krytý jedným dolárom, odmietnutie spoločnosti toho, aby to bolo preverené vyvolalo niekoľko otázok, či je to  naozaj pravda.

Facebook, ktorý má 2,5 miliardy užívateľov na svete, viac ako 40 miliárd tržby a skúsenosti v oblasti regulácií by mohol mať vysokú šancu k vytvoreniu stablecoinu, ktorý sa udrží. Bol by prvou veľkou technologickou spoločnosťou, ktorá spustila takýto projekt. Vzťahy spoločnosti s Indiou boli trochu mätúce, po tom, čotu niekoľko falošných správ rozšírených prostredníctvom WhatsAppviedlo k násiliu. Napriek tomu Facebook vidí obrovskú možnosť pre rast v tejto krajine. India má 480 miliónov používateľov internetu, je v tomto druhou po Číne a predpokladá sa, že toto číslo vzrastie na 737 miliónov do roku 2022.

Zdroj: 1


Keďže sú pred nami Vianoce, tak rozhodli sme sa pre vás vytvoriť kupón – Vianoce2018 , ktorý Vám poskytne vianočné zľavy na rôzne produkty z nášho e-shopu.

VIP členstvo,

Kurz pre začiatočníkov, Kurz Tradingu – obidva celkovo viac ako 40 video-návodov + fundamentálne analýzy

(Kurzy su v cene VIP členstva od 3 mesiacov)

Pozor, kupón Vianoce2018 platí len do 24.12, potom jeho platnosť končí.

Výber produktov si viete prezrieť v našom obchode: https://kryptotrejder.sk/obchod/

(Pre platby v kryptomene alebo v prípade akýchkoľvek otázok neváhajte napísať  na kryptotrejder@gmail.com)

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart