Exenium – prvá zmenáreň operujúca cez sociálne siete 

Práca s kryptomenami bude zas o niečo jednoduchšia. Exenium sa rozhodlo vybrať si pre svoju zmenáreň prostredie, ktoré pozná 1.8 miliardy ľudí. Platformou pre nákup, výmenu a posielanie kryptomien budú aplikácie ako facebook messenger, telegram, discord a iné.

Ciele Exenium platformy

Cieľom je priblížiť trh s kryptomenami aj menej technicky zdatným záujemcom. Komunikácia s Exenium klientom bude prebiehať ako diskusia v chatovom okne.

Ako jeden z mála začínajúcich projektov už majú pilotný produkt. Diskusiu s Exenium klientom si môžete vyskúšať na telegrame. Ten sa Vás pýta otázky a dáva možnosti na výber. Po Vašej odpovedi sa klient spýta ďalšie otázky na upresnenie a obchod sa môže začať.

Popri vyššie spomenutých službách bude ponúkať aplikáciu na správu investičného portfólia a tiež modul so štatistikami o vlastnených kryptomenách, otvorených a zavretých pozíciách a iné.

Hlavnou výhodou je zbavenie sa prekážok, ktoré bránili reálnemu využitiu kryptomien. Je to zakladanie peňaženiek, ich správa a následné posielanie platieb. Poslať platbu kryptomeny bude jednoduché ako Viamo. Váš Telegramový alebo Facebookový účet bude mať priradenú svoju krypto peňaženku. Aby Vám niekto poslal platbu, stačí, aby namiesto verejného kľúča na blockchaine poznal Vaše meno.

Hlavné problémy na krypto trhu sú: 

  • DDoS útoky (zahlcovanie stránky veľkým množstvom požiadaviek, čo zapríčiní jej padnutie) alebo iné dôvody pre nestabilné poskytovanie služieb
  • Hackerské útoky a interné podvody
  • Neprehľadné prostredie pre využívanie služieb
  • Slabé služby helpdesku a online pomoci
  • Problémy ohľadom regulácií a legálnych reštrikcií

Exenium platforma tvrdí, že ponúka nasledovné riešenia pre tieto problémy 

  • Je schopná ustáť akýkoľvek dlhý DDoS útok. Dokáže spracovať až 10 000 požiadaviek za sekundu a nápor nekonečne veľa klientov
  • Platforma úspešne zvládla stres testy, ktoré sledovali zabezpečenie serverov
  • Exenium má intuitívne prostredie, ktoré je jednoduché na využívanie. Klienti si môžu vybrať platformu, aká im vyhovuje – Telegram, Facebook messenger alebo iné
  • Nepretržitá technická podpora, ktorá bude poskytnutá priamo na messengeri. Prípadné problémy budú vyriešené rýchlejšie ako pri e-mailovej komunikácii
  • Exenium spĺňa všetky legálne požiadavky na zmenárne, vrátane potrebných licencií a KYC (know your customer – verifikácia klientov)

Token XNT

Projekt je momentálne vo fáze ITO – initial token offering, jedná sa teda o predpredaj tokenu s názvom XNT.

Otázka ktorá zaujíma potenciálnych investorov je, akú výhodu bude mať nákup XNT tokenu. Platforma bude ponúkať rôzne služby, za ktoré môžu zákazníci platiť ktoroukoľvek krypto alebo fiat menou, avšak s XNT získajú 10% zľavu. S XNT tokenom budú spojené aj ďalšie výhody, ako napríklad prednostné právo na nákup novo pridaných kryptomien a/alebo znížené poplatky. Všetky tokeny, ktoré zákazníci pošlú zmenárni, budú automaticky „spálené“ a tým pádom vyradené z obehu. To zníži ich celkový objem na trhu, čo môže mať pozitívny dopad na ich cenu.

Z legálneho hľadiska je problematické vyplácať podiel na zisku, keďže v tomto prípade by boli tokeny považované za cenné papiere. Na tie sa vzťahujú ďalšie právne požiadavky. Postupné vyraďovanie tokenov z obehu je preto šikovný spôsob, ako tento problém obísť a zároveň poskytnúť investorom zaujímavú variantu podielu na zisku.

Ponuka tokenov je aktuálna a bude pokračovať do 25. marca 2018.  Investovať je možné cez Telegram klienta.

Zhodnotenie 

Exenium je unikátny projekt založený na skvelej myšlienke priblížiť kryptomeny bežným ľuďom a v tomto ohľade mu držíme palce. Veľkou výhodou je, že niektoré funkcie si už vieme teraz overiť a teda neinvestujeme len do myšlienky.

Či sa tímu podarí expandovať mimo Telegramu aj na ďalšie platformy a či bude užívateľské prostredie bezpečnostne nepriestrelné a jednoduché na používanie, sa dozvieme neskôr. Preto treba pred prípadným investovaním zvážiť riziká spojené s investíciami do začínajúcich projektov.

Pri prvom spustení Exenium Telegram klienta dostanete bonus 1 XNT, môžete ho vyskúšať tu.
Viac sa môžete dozvedieť z oficiálnej stránky.

 

Matúš Rajský

Poistný matematik, NEM blockchain fanúšik a ICO analytik.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart