Európske finančné spoločnosti sa vo veľkom zaujímajú o DeFi

To, že pozornosť známych spoločnosti o kryptomeny, najmä o Bitcoin, rastie, už vieme. Dokázali to napríklad MicroStrategy, Square alebo Stone Ridge, ktoré dokopy investovali do Bitcoinu za posledný mesiac viac ako 575 miliónov dolárov. Ako však ukázal najnovší prieskum spoločností Crypto.com a BCG Platinion, záujem o kryptomenový svet rastie aj z pohľadu sektora decentralizovaných financií, o ktoré sa majú zaujímať veľké, európske, finančné spoločnosti.

O DeFi sa nezaujíma iba kryptomenová komunita

Z prieskumu spoločností Crypto.com a BCG Platinion, ktorý sa pozrel na 400 finančných, poisťovacích a obchodných firiem po celej Európe vyplýva, že až 86% z nich nielenže o DeFi ošiale počulo, ale skúmajú a poprípade aj implementujú rôzne služby spojené so sektorom DeFi. Ide pomerne o fascinujúce zistenie, keďže DeFi sektor je iba malou časťou kryptomenového sveta, ktorý síce zažíva aktuálne poriadny rast, ale aj napriek tomu je stále braný ako veľmi rizikový.

Prečítajte si tiež: Jerome Powell: Nie je podstatné spraviť CBDC ako prvý, ale spraviť ju poriadne!

To však týmto spoločnostiam nemá brániť v tom, aby minimálne DeFi sektor začali študovať. Uvedomujú si pritom aj nástrahy a nedokonalosti tohto sveta, pričom 70 % z nich vidí ako najväčší problém bezpečnosť v podobe rôznych podvodov. Navyše si myslia, že tieto problémy musia byť vyriešené predtým, ako dôjde ku rastu celého sektoru. Rovnako sa však obávajú aj problémov spojených s reguláciami, ktoré môžu podľa nich výrazne spomaliť alebo dokonca obmedziť rast DeFi sveta.

„Tento prieskum ukázal, že adopcia DeFi nie je limitovaná iba na blockchainový priemysel. Tradičné finančné inštitúcie všetkých veľkostí nevidia v DeFi svete konkurenciu alebo hrozbu, ale skorej hodnotný nástroj, ktorý môže pomôcť s decentralizovanejšími a efektívnejšími finančnými službami. To preukazujú svojím pomerne pozitívnym prístupom voči DeFi sektoru a jeho podstatnou časťou, ktorú má zohrávať v budúcnosti v týchto spoločnostiach.“

Tak zneli slová Krisa Marszaleka, spoluzakladateľa a CEO Crypto.com. Kris tak poukazuje na veľmi pozitívny prístup, ktorý majú mať tieto finančné spoločnosti voči DeFi sektoru aj napriek tomu, že by sa mohlo zdať, že by medzi nimi malo prísť o konkurenčný boj. Rovnako tiež uviedol, že veľké množstvo najmä bohatých spoločností verí v potenciál tohto sveta.

Viac ako 70 % spoločností z tohto prieskumu totižto tvorili spoločnosti s celkovou hodnotou viac ako 10 miliárd libier (takmer 13 miliárd dolárov). Veľká väčšina z nich pritom v prieskume zverejnila, že DeFi sektor buď študuje alebo ho priamo implementuje už do svojho biznisu.

Zdroje: https://cryptobriefing.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart