Ethereum zažilo silný pohyb smerom nahor. Čo poháňa jeho cenu ?

Limitovaný počet miest: 15
Chcem sa zúčastniť Workshopu

Cena Ethereum sa od začiatku tohto roka viac ako zdvojnásobila a dnes opäť dominuje na krypto trhu. Nové sedemmesačné maximum bolo dosiahnute s vrcholom 300 dolárov. Čo je za tým ?

V roku 2020 sa zdvojnásobí cena za elektrinu

Podľa Tradingview.com ceny ETH využili nové sedemmesačné maximum 275 dolárov počas obchodovania na ázijských krypto trhoch.

12% zisk v deň zatienil všetky pohyby Bitcoinu, ktoré sa stále pomaly ťahá vyššie. Ethereum je teraz v rezistencií a jej prerazenie vyzerá sľubne.

Naposledy sa ETH pohyboval tak rýchlo, keď v máji minulého roka ceny stúpli zo 150 dolárov na 260 dolárov za týždeň. Len v tomto mesiaci došlo k prudkému nárastu cien o 50% a od začiatku roka sa aktívum viac ako zdvojnásobilo.

Včerajšie správy, že spoločnosť JPMorgan bude v partnerstve s blockchainovou spoločnosťou Ethereum, ConsenSys, určite pridala benzín do ohňa.

ETH Fundamenty

Okrem včerajšieho oznámenia JPM by trhy DeFi mohli byť hnacou silou Ethereum. Banky sú v zúfalej situácii a úrokové sadzby sú negatívne, čo núti technologicky zdatných investorov hľadať inde.

Úrokové sadzby Dai a ďalšie možnosti DeFi môžu ponúknuť sadzby stokrát lepšie ako banky s relatívne malým rizikom.

Po dvojročnom medveďovom trhu dosiahli ceny Ethereum kriticky prepredanú úroveň a klesli pod úroveň v polovici roku 2017. Slabé ruky boli vytriasané a vojnové múmie ICO zlikvidované, čím sa ETH stal veľmi dobrým nákupom za tieto ceny.

Ďalšia veľká prekážka pre ceny ETH je 400 dolárov, pretože táto úroveň slúžila ako silná podpora / odpor počas predchádzajúcich trhových cyklov.

Proof of stake bude viesť k ešte vyšším cenám, pretože to umožní viac spôsobov, ako zarobiť peniaze z tohto nového decentralizovaného finančného ekosystému. Máme tu jeden výkričnik a to je škalovateľnosť. Čas ukáže.

Zdroj: https://bitcoinist.com/ethereum-prices-go-vertical-what-is-driving-the-eth-rally/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart