Ethereum Hard Fork – Všetko čo potrebujete vedieť

Od polovice decembra sa trhová kapitalizácia Ethereum zdvojnásobila z približne 8 miliárd dolárov na 16 miliárd dolárov. Možným dôvodom pre dynamiku v cenách môžu byť nadchádzajúce Ethereum Hard Forky. Na tento mesiac v januári majú naplánované hneď tri.

1. Classic Vision

2. Ethereum Nowa

3. Constantinople (hlavný)

Čo viedlo k hard forku?

Vývojári zistili, že sa bloky stali extrémne pomalými a po určitom čase,  by ich už dokonca nebolo možné vyťažiť viac. Vývojári sú tiež pravidelne tlačení, aby sa systém neustále aktualizoval najnovšími technológiami.

Ethereum už raz zažil rozdelenie při strate rozvojového fondu čo viedlo k vytvoreniu ETC (Ethereum Classic).

Ethereum hard fork vysvetlenie

Classic Vision Hard Fork

Ethereum Classic Vision bude novou menou vytvorenou po forku Ethereum, čo prinesie to najlepšie z Ethereum Classic (ETC), t. J. Skutočnej decentralizácie a Ethereum (ETH), t. J. PoS ťažba a sharding.

Jednotliví tažiari môžu z tohoto forku profitovať, pretože náklady budú nižšie a môžu používať jednoduchý hardvér ako Raspberry Pi.

Platforma Ethereum Classic Vision (ETCV) bude obsahovať vývojové a podporné nástroje, ktoré umožnia používateľom vybudovať kompletnú aplikáciu pre Android a iOS bez toho, aby sa nadvezovali na služby tretích strán.

Sieť ETCV môže spracovať až 10000 transakcií za sekundu (TPS) namiesto len 25 transakcií za sekundu v prípade ETH.

Všetci držitelia Ethereum dostanú 3 mince ETCV (Ethereum Classic Vision) pre každý ETH vo svojich súkromných peňaženkách. Tento fork nastane 11. januára 2019

Ethereum Nowa hard Fork

Deň po forku Classic, 12. januára 2019 nastane Ethereum Nowa Fork, kde majitelia ETH dostanú 1 ETN (Ethereum Nowa) mincu za každý ETH vo svojich súkromných peňaženkách. Roadmap ETN Nowa hovorí, že príde s peňaženkou ETN do Q2 2019. V treťom a štvrtom štvrťroku sa očakáva, že sa spustí decentralizovaná burza a messenger Ethereum Nowa.

Niekoľko používateľov na fóre BitcoinTalk varovalo pred možným podvodom súvisiacim s týmto forkom.

Ethereum Constantinople Hard Fork

Toto je hlavný a najvýznamnejší fork ETH, ktorý sa udeje od 14. do 18. januára 2019. Očakáva sa, že vďaka Constantinople, ktorý je 2. fázou projektu Metropolis zlepší výkonnosť siete. Toto je tiež začiatok prechodu z protokolu Proof of Work (PoW) na protokol Proof of Stake (PoS) (aktualizácia Casper). Očakáva sa, že sieť ETH bude rýchlejšia a menej nákladná na prevádzku. Odmena za vyťaženie bloku sa znižuje z 3 ETH na 2 ETH.

Burzy podporujúce Ethereum hard fork

  • Binance ( podporuje Constantinople)
  • Cu Koin  ( podporuje Constantinople)
  • OKEx ( podporuje Constantinople)
  • Huobi ( podporuje Constantinople)

Kde ideálne majú hodleri držať?

3 ks kryptomeny Classic Vision a 1 ks Ethereum Nowa získa majiteľ za každý ETH. Najlepším spôsobom ako dostať nové kryptomeny je držat ETH v súkromnej peňaženke ( My Ether Wallet, Ledger Nano S, Trezor), kde ovládate svoje súkromné kľúče.

Zdroj: 1


Pripravte se na novú sezónu v kryptomenách. Učte se a majte náskok pred ostatnými.

Výskúšajte si našu školu kryptomien:

KURZ pre začiatočníkov

KURZ TRADINGU

Alebo vstúpte do našej VIP skupiny, v ktorej celý obsah je súčasťou členstva a omnoho viac. 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart