Ethereum Futures očakávame v blízkej budúcnosti. Narastie alebo klesne cena po ich spustení?

V decembri 2017 sme boli svedkami rapídneho nárastu ceny Bitcoinu pred spustením Futures derivátov. Cena dosiahla maximum presne v deň, kedy sa začalo s týmito odvodenými finančnými nástrojmi obchodovať. Následne začala klesať. Bola to náhoda alebo prešpekulovaný plán v réžii Wall Street a čaká podobný osud aj Ethereum?

Ethereum Futures prídu za pár týždňov a nie mesiacov podľa nemenovaných zdrojov, z ktorých jeden povedal: „Myslím si, že sa môžeme komfortne zhodnúť vo veci Ethereum derivátov, ktoré budú pod našou jurisdikciou.“

Takže Ethereum bude nasledovať Bitcoin na ceste k Wall Street futures derivátom, ktoré budú pravdepodobne tiež v uzatvárane oproti USD, pričom samotnej kryptomeny sa nikto ani nedotkne.

Okrem toho sa čaká aj na Bitcoinové futures Bakktu, ktoré stále prechádzajú legislatívnym procesom, ale čo sa stane po spustení ETH futures s cenou?

Môžu Futures za pád BItcoinu?

Samozrejme to nevieme s istotou, ale pri Bitcoine, išla cena prudko hore v týždňoch pred spustením futures, a potom opačne dole v nasledujúcich mesiacoch. Prečo? Existuje mnoho teórií.

Futures nemuseli mať nič spoločné s nárastom ceny. Veľmi veľa sa dialo aj okrem tejto super udalosti, ale na druhej strane Wall Street si mohol kupovať fyzický Bitcoin skôr predtým, aby si potom cez futures zabezpečil obrovský zisk otvorením krátkej pozície na Bitcoine.

Podobne možno ani následný pád nemal nič spoločné s futures. Bitcoin rástol príliš vysoko a rýchlo a korekcia bola nevyhnutná. Prípadne môžeme obviňovať futures za všetko, pretože Wall Street manipuluje cenu ako to robi aj so zlatom a inými komoditami.

Čo sa týka pravdepodobností, je jasné, že už v novembri bol na Bitcoin nápor, pričom futures dopyt ešte zvýšili.

Potom v Decembri nastal všeobecný pocit, že cena sa dostala príliš vysoko, a niektorí prominentní kryptonadšenci verejne oznámili, že predali. Netreba ale zabudnúť, že prvý krát v histórii bolo umožnenené špekulovať na pokles ceny Bitcoinu bez jeho vlastníctva. Dôvody prudkého nárastu a poklesu sú len dohady a nikdy sa nedozvieme úplnú pravdu.

Futures teda zrejme pomohli pohybu trochu v oboch smeroch, pričom otázka je, ako bude ovplyvnené Ethereum, keď budú futures oznámené?

Nebude to prvý derivát.

Na rozdiel od Bitcoinu, nebude to prvý derivát. Takže zatiaľ čo pri Bitcoine všetci diskutovali o famóznom začiatku futures, pri ETH to tak nie je, pretože futures už nie sú novinkou a dynamika bude pravdepodobne iná.

Wall Street má momentálne len bitcoin ako voľbu, čo kúpiť, kvôli zákonným obmedzeniam. Čoskoro by mohol mať dve možnosti a časť objemu obchodovania Bitcoinu prejde pravdepodobne na ETH. Okrem toho budú asi obchodníci a makléri potrebovať nejaké to Ethereum na zabezpečenie, inak by sa futures mohli stať úplne oddelenými a irelevantnými.

Nové trhy.

Cena preto môže byť ovplyvnená, ale nepriamo. Ak sa otvoria nové trhy, naleje sa nový kapitál do obchodovania s Ethereom, čo by sa mal pravdepodobne odraziť v podkladovej cene.

Okrem toho by futures pripravili cestu pre inštitucionálnych investorov, aby vstúpili na trh, pretože Ethereum by sa potom stalo regulovaným a z ich pohľadu vhodným aktívom pod jurisidikciou CFTC (Commodity Futures Trading Commision). Tento úrad ma na starosti vyšetrovanie spotových obchodov, ak existuje podozrenie, že došlo k manipulácii s cenami.

Toto môže byť veľmi dôležité, pretože Ethereum by potom mohlo vstúpiť na všetky nové trhy, ktoré sa teraz otvárajú pre Bitcoin, pričom Fidelity práve zverejnilo, že majú začať obchodovanie s Bitcoinom.

CHCEM SA PRIDAŤ DO VIP

Urýchli to schválenie ETF?

SEC (Security Exchange Commision) tiež čaká na takéto futures, ak majú schváliť ETF, aby potom mohli investovať aj dôchodkové fondy a priamo nakúpiť podkladové aktívum v regulovanej forme.Takéto futures by tiež oddelili Ethereum od ostatného, a stane sa z neho dôveryhodné aktívum. Takže Bitcoin a Ethereum by mohli vydlaždiť cestu pre významnú integráciu s tradičným finančným systémom, ktorý by mal tým pádom na výber a mohol by ponúknuť možnosť voľby medzi BTC a ETH.

Takže futures môžu byť veľkou záležitosťou, pretože by to prinieslo regulačnú istotu a bol by to debut pre Ethereum ako novej triedy aktív.

Sú pravdepodobné tri scenáre.

Čo sa môže stať? No, v krátkodobom horizonte sú pravdepodobné tri scenáre, keď budú futures oznámené alebo v očakávaní tejto informácie.

Cena by mohla narásť, keď nakupuje Wall Street, ako sa stalo aj s Bitcoinom. Potom, keď sa futures spustia, bude to pravdepodobne závisieť od toho, koľko cena narástla a čo sa okrem toho deje na trhu.

Prípadne sa s cenou nemusí vôbec nič stať po ohlásení futures. Potom, akonáhle sa skutočne spustia, Ethereum začne rásť v dôsledku nového dopytu.

Je nepravdepodobné, že by cena hneď klesla, pretože ide o nový trh, ktorý otvára prístup novým investorom. Je to ale aj nový spôsob špekulácie na pokles.Takže sa môže stať čokoľvek. Nebudeme o tom ďalej špekulovať, ale či sa vám to páči alebo nie, sú regulované futures veľkým krokom pre Ethereum..

Zdroj :https://www.trustnodes.com/2019/05/06/will-ethereum-futures-pump-or-dump-the-price

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart