Ethereum Client Bug zmrazuje prostriedky užívateľov, dôsledky sú zatiaľ nejasné

Ethereum Client Bug zmrazuje prostriedky užívateľov, dôsledky sú zatiaľ nejasné

 

 

Neznáma suma užívateľských prostriedkov bola na Ethereum sieti zmrazená kvôli problému s kódom softvéru Parity wallet.

Chyba zabezpečenia, ktorá aktivovala zmrazenie, bola objavená na účte druhého najpopulárnejšieho klienta vývojárom „devopps199“, ktorý ju nahlásil na GitHub.

Táto porucha sa týka každej Parity wallet vydanej po 20. júli, ktorá využíva funkciu “multi-signature” (viac podpisov). V prípade tejto úpravy je k iniciácii a odoslaniu transakcií potrebných viac než jeden kľúč.

Zatiaľ nie je jasné, koľko takýchto peňaženiek bolo v tomto časovom období vydaných a aké množstvo etherov je zaseknuté. Podľa údajov z EtherNodes.org, Parity predstavuje zhruba 20 percent siete – a existujú náznaky, že momentálne môže byť nedostupných až 100 mil. dolárov v etheroch (ak nie viac).

Táto porucha je ďalším problémom s Parity po tom zo začiatku tohto roka, kedy boli peňaženky hacknuté a 30 mil. dolárov v etheroch ukradnutých.

Hoci spoločnosť opravila tento bug, v kóde sa stále vyskytoval ďalší problém, ktorý umožnil dnešné zneužitie. V rozhovore pre CoinDesk devopps uviedol, že je nováčikom v oblasti smart contratov a sledoval logiku predošlého hacku, keď narazil na súčasný problém.

To, čo nie je také jednoduché, je zistiť, ako získať zmrazené finančné prostriedky späť.

Niektorí vývojári špekulujú, že hard fork je jediným spôsobom riešenia problému. Ale keďže hard forks sú kontroverzným mechanizmom upgradu – najmä v kontexte ethereum – niektorí členovia komunity už dnes „odmietajú“ takýto upgrade.

Medzitým v Parity vydali stanovisko, v ktorom varujú užívateľov pred vytváraním nových  multi-signature peňaženiek:

„Radíme užívateľov aby nevydávali žiadne ďalšie multi-sig peňaženky, pokým nebude problém vyriešený a neposielali žiadne ethery na peňaženky, ktoré sa už dnes používajú.“

„(Spoločnosť) Parity Technologies by chcela ubezpečiť každého, že analyzujeme situáciu a že onedlho vydáme aktualizované stanovisko s ďalšími podrobnosťami,“ končí sa stanovisko.

 

Pridaj sa do KRYPTO-skupiny a dostávaj včas najaktuálnejšie informácie zo sveta kryptomien

 

Zdroj:coindesk

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart