Ethereum 2.0 pokračuje bez meškania – rozhodlo posledných 24 hodín!

Skvelá správa pre komunitu druhej najväčšej kryptomeny. Ethereu sa podarilo vyzbierať viac ako 524 000 ETH tokenov potrebných na spustenie ETH 2.0 beacon chain genesis, ktoré sa má začať dňa 1. decembra. Ethereu sa to podarilo aj napriek tomu, že ešte minulý týždeň to vyzeralo tak, že sa na danú adresu nepodarí vyzbierať ani polovicu z potrebného počtu Etherov. Veľký prílev ETH mincí za posledných 24 hodín ale rozhodol.

Posledných 24 hodín bolo kľúčových

Ešte minulý týždeň bolo na adrese, kam sa Ethery na staking majú preposielať, iba menej ako 50 000 ETH mincí. Prvých 5 týždňov sa tak zdalo, že záujem o staking a podporu ETH 2.0 je veľmi nízky. Posledný týždeň ale zažil extrémny nárast poslaných ETH, ktorých je aktuálne na danej adrese už viac ako 610 000 s celkovou hodnotou približne 370 miliónov dolárov.

Zdroje: cointelegraph.com

Najmä posledných 24 hodín však bolo kľúčových, keďže bolo v tomto čase preposlaných na danú adresu viac ako 350 000 ETH. Práve tento obrovský rast pravdepodobne zachránil Ethereum od ďalšieho meškania vo vývoji ETH 2.0.

Celkovo bude v stakingu zapojených minimálne 16 384 validátorov, avšak toto číslo bude s určitosťou ešte rásť, keďže množstvo ETH posielaných na danú adresu rastie každou minútou. Na staking bolo pritom potrebných minimálne 32 ETH, ktorú budú po poslaní na danú adresu na istý čas zamknuté a tak s nimi nebude môcť nikto obchodovať.

Prečítajte si tiež: Ďalšie kolo testovania čínskej CBDC – skúška offline platieb je tu!

Ethereum 2.0 bude pokračovať bez meškania

S ETH 2.0 bolo veľa krát spojené meškanie a problémy s vývojom. Dá sa to však pochopiť, keďže ide pravdepodobne o jednu z najkomplexnejších operácii, aké kryptomenový svet zažil. S určitosťou pritom vieme povedať, že celkový prechod z Proof-of-work konsenzus mechanizmu na Proof-of-Stake bude trvať druhej najväčšej kryptomene roky.

Podľa aktuálnych odhadov by sa mali majitelia ETH mincí dostať ku svojim ETH, ktoré boli poslané na staking a podporu ETH 2.0 beacon chain genesis, približne vo Phase 1.5 (tretia fáza), ktorá by sa mala odohrať koncom roka 2021 až začiatkom roka 2022. Celkovo by sa mal tento prechod skladať zo 4 fáz, pričom podľa predbežných odhadov by sa posledná z nich mala udiať niekedy koncom roka 2022. Avšak všetky tieto odhady treba brať s veľkou rezervou, pretože celý proces prechodu z PoW na PoS je extrémne náročný a môže si vyžadovať oveľa viac času, ako sa prvotne predpokladá.

Aj keby sa však táto celá operácia stretla s odkladmi a presúvaním deadlinov, tak si množstvo ľudí z kryptomenovej komunity myslí, že ETH 2.0 bude úspechom a v konečnom dôsledku najväčšiemu altcoinu iba pomôže. Ako však bolo spomenuté, tak na celkový výsledok si ešte budeme musieť počkať pomerne dlhú dobu.

Zdroje: https://decrypt.co/, https://cointelegraph.com/, https://cointelegraph.com/, https://bitcoinist.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart