Dôvody vysokého poklesu ceny Ethereum

ICO zaznamenali boom na trhu v roku 2017 a tiež na začiatku tohto roka. Nárast získal veľkú pozornosť od všetkých účastníkov trhu vrátane najznámejších médií. Vzostup ICO bol jedným z dôvodov slávnych dní platformy Ethereum.

Z ICO sa stávajú konkurenti

Ethereum, druhá najväčšia kryptomena na trhu v súčasnosti, ktorá zo sebou priniesla inteligentné zmluvy, dopomohla k vzniku niekoľkých projektov. Začínali na nej napríklad EOS a Tron, ktoré nedávno spustili svoj vlastný MainNet s cieľom prekonať Ethereum. Mnohé novovznikajúce projekty tak stavajú ma týchto nových platformách, pretože vykazujú niekoľko výhod oproti Ethereum.

Medvedí trh a Ethereum

Z výhody, že bolo Ethereum prvou platformou, ktorá priniesla inteligentné zmluvy sa pomaly stáva nevýhoda. Platoforma v niektorých ohľadoch zaostáva a priaznivci už netrpezlivo čakajú na novinky, ktoré platformu vylepšia.  Ethereum zaznamenal v tomto roku konštantný pokles, pričom cena sa dostala pod hranicu 200 USD. Pokles hodnoty ETH mnohí považujú za najväčšie prekvapenie, pretože to čakal málokto. Je dosť možné, že cena nabrala aký rýchly spád, práve vďaka menšiemu záujmu o ICO.

Predaj tokenov za 30 miliónov dolárov

Niektoré tokeny, ktoré získali milióny dolárov na trhu prostredníctvom ICO, sa podľa správ začali na trhu predávať. Hlavným dôvodom je buď vplyv medvedieho trhu, alebo zlyhanie týchto projektov.

Navyše faktom je, že v posledných dňoch sa predali ethereum tokeny za takmer 30 miliónov dolárov (153 500 ETH) čo výrazne dopomohlo k pádu ceny na trhu. To je zatiaľ najviac za celý rok 2018.  Tieto ICO projekty však majú stále viac ako 600 miliónov dolárov v ETH na svojich účtoch (3 000 000 + ETH) a je otázne, či ich budú držať, alebo predávať.

Využi náš jesenný cenník a vstúp do našej VIP skupiny! Ceny v kryptomenách a eurách su nemenné, čo znamená 15% zľavu pri platbe v kryptomene!  

 

Záver

Faktory ako vysoký predaj ETH tokenov, alebo menší záujem o ICO mali za následok, že Ethereum sa dostalo pod hranicu 200 dolárov. Toto boli dva hlavné dôvody, prečo bolo medzi jedným z kryptomien, ktoré boli najviac postihnuté na tomto medveďovom trhu. Prirátajte k tomu niekoľko short pozícií a vykopnutie stop lossov a cena bezhlavo letí dolu.

Podľa CoinMarketCap v čase písania sa Ethereum obchodovalo na úrovni 173 USD s tržnou kapitalizáciou vo výške 173,86 mld. USD.

Zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart