Dopyt po Bitcoine v Argentíne extrémne rastie

Iba nedávno sme vám priniesli článok o tom, že Argentínska centrálna banka sa pripravuje na spustenie vlastného blockchainu, ktorý by mohol vylepšiť najmä rýchlosť transakcii. Avšak Argentína ako taká sa pozerá na kryptomeny aj z úplne iného dôvodu. Rastúca inflácia v krajine a rovnako aj výrazný národný dlh nútia občanov, aby sa pozerali po iných finančných alternatívach a investíciách, ktoré by uchránili ich majetok. Jednou z takýchto alternatív je nepochybne aj Bitcoin.

Záujem narástol o viac ako 1 000%

Od januára 2018 narástol záujem o Bitcoin na burze LocalBitcoins o viac ako 1 024% (štatistika pre argentínske peso). Objemy za dva roky tak poukazujú na jasný trend, ktorý sa v tomto štáte šíri. Tým je nákup Bitcoinu, ktorý je dokupovaný tak markantne, že objemy nákupov Bitcoinu prostredníctvom argentínskeho pesa boli v apríli tohto roku na najvyššej úrovni v histórii.

Práve takýmto spôsobom sa majú obyvatelia daného štátu snažiť pripraviť na hyperinfláciu. Tú aktuálne môžeme vidieť napríklad vo Venezuele, kde je všeobecne veľký záujem o Bitcoin. Podobnú, ak nie horšiu situáciu budeme môcť možno čoskoro pozorovať aj v Argentíne, kde sa dokonca špekuluje o tom, že argentínske peso môže úplne skolabovať. Ide samozrejme o veľkú špekuláciu, avšak extrémne rastúci záujem o Bitcoin značí, že obyvatelia tejto krajiny sa začínajú obracať chrbtom ich národnej mene.

Mohlo by vás takisto zaujímať: Argentínska centrálna banka testuje blockchain technológiu

Argentína v tom nie je sama

Ako sme už spomenuli, hyperinflácia je problémom najmä vo Venezuele, kde je najvyššia inflácia na svete, avšak Argentína môže byť čoskoro v rovnakej situácii. Aktuálne je inflácia v tomto štáte štvrtá najväčšia na svete (na druhom mieste je Zimbabwe a tretí je Sudán). Nie práve ideálne je na tom z tohto regiónu ešte aj Uruguaj.

Spomedzi európskych štátov je na tom najhoršie Turecko, pričom situácia ohľadom inflácie vrámci Európy je pomerne stabilná (aspoň zatiaľ). To sa však môže zmeniť, kedže štáty tlačia miliardy peňazí, aby odvrátili negatívny dopad, ktorý má karanténa na životy ľudí. Práve to sa však môže čoskoro prejaviť na raste inflácie, čo môže podporiť nárast dopytu Bitcoinu aj v daných štátoch.


Zdroj: https://bitcoinnews.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart