Dôkazy naznačujú, že Satoshi Nakamoto je Paul Solotshi, tvorca šifrovacieho softvéru.

Konšpiračných teórií o tom, kto je v skutočnosti Satoshi Nakamoto sme už počuli veľa a Craig Wright je pre všetkých úplny blázon. Je nasledujúci príbeh tiež len výmysel alebo čiastočná pravda, o ktorú sa opiera Fake Satoshi?

Paul Solotshi Calder Le Roux, 46-ročný kriminálnik, je tvorcom šifrovacieho softvéru E4M a TrueCrypt a autorom neznámeho manifestu z roku 1998 , ktorý bol podobný Bitcoin Whitepaper. TrueCrypt je kryptografický šifrovací softvér, ktorý aj Satoshi Nakamoto pravdepodobne použíl na uzamknutie svojich 1 milión Bitcoinov.

Ale to nie je všetko: Paul Solotshi Calder Le Roux využíva podobný pravopis a jazyk vo svojom písme ako Satoshi. Zaujíma sa o hazardné hry, počiatočný kód Bitcoinu mal aj pokerového klienta, a navyše od roku 2012 je vo väzení. To je pravdepodobne dôvod, prečo sa jeho 1 milión Bitcoinov vôbec nepohlo. Okrem toho, dokumenty obsiahnuté v tomto článku ukazujú spojenie Craiga Wrighta s Paulom Solotshi.

Ale pekne od začiatku.

Identita Satoshi Nakamota, pseudonymného a záhadného tvorcu Bitcoinu (BTC) je možno najtrvalejším tajomstvom modernej doby. Už dlho sa špekuluje kto ona alebo on sú, ale bezvýsledne. Pravda je dlhodobo zahalená tajomstvom.

Bolo niekoľko teórií a kandidátov na to, kto Nakamoto je naozaj, niektorí z nich sú dokonca sami nominovaní ako Craig Wright, muž známy ako Faketoshi pre jeho odvážne tvrdenia.

Wright zvolil kontroverznú metódu tvrdením, že je tvorcom Bitcoinu, čo viedlo k viacerým súdnym procesom. Jeden z takýchto súdnych prípadov, Kleiman versus Wright, odkryl nové dôkazy, ktoré poukazujú na nového kandidáta na Satoshiho … a nie je to Wright.

Kto je teda nový kandidát na Satoshi Nakamota?

Novo nájdeným kandidátom na Satoshiho je Paul Solotshi Calder Le Roux, 46-ročný bývalý šéf kartelu, pašerák drog, obchodník so zbraňami, informátor americkej správy drog (DEA) a geniálny programátor.

Ako vidíme na stránke Wikipédie Le Roux žil veľmi rušný život s kariérou, ktorá zahŕňala pašovanie zlata, ťažbu drahých kovov, ťažbu dreva, obchod s pôdou, obchodovanie s drogami a zbraňami, pranie špinavých peňazí, vývoj šifrovacieho softvéru a ďalšie.

Na stránke sa uvádza, že Le Rouxe je v súčasnosti vo väzbe v USA za objednanie atentátov šiestich ľudí. Niektorí čitatelia už môžu byť oboznámení s jeho životným príbehom z čítania úryvkov magazínu Atavist s názvom „Mastermind“.

Výňatok publikácie uvádza: “Bol to skvelý programátor a zlomyseľný šéf kartelu, ktorý sa stal ceneným vládnym aktívom USA.”

Okrem šéfa kartelu bol tiež brilantným programátorom, ktorý v roku 1999 vytvoril E4M, open-source program na šifrovanie diskov Windows, ktorý je otvoreným zdrojovým kódom. Šifrovací program TrueCrypt, ktorý je založený na kóde E4M.

Ako sa človek tohto druhu, s rozsiahlym kriminálnym pozadím a impozantným programovacím nadaním, dostal k súdnemu prípadu Craiga Wrighta?

Pozrime sa na dôkazy.

Spor medzi Kleimanom a Wrightom

Sám sebou vyhlásený Satoshi Nakamoto – Craig Wright je žalovaný rodinou Kleimanov, že podviedol a ukradol viac ako 11 miliárd dolárov v Bitcoinoch uložených na pevných diskov od teraz už zosnulého Dave Kleimana, známeho počítačového forenzného experta, ktorého niektorí považujú tiež za Satoshi Nakamota.

Wright a Kleiman boli obchodnými partnermi, kým Kleiman nezomrel v roku 2013. Súd na Floride, ktorý rieši tento spor, bol plný bizarnými teóriami, nesprávnymi správami, falzifikátmi a chybami, ktoré často predkladal odporca Dr. Wright.

Medzi bizarnými dôkazmi, ktoré priniesol Wright, je dokument 187 – návrh na orchranný príkaz. Podľa Wrighta, niektoré z dôkazov, že je Satoshi a Bitcoiny v hodnote 11 miliárd dolárov sú jeho vlastné, zahŕňajú citlivé informácie o jeho väzbách na zločincov a jeho angažovanosť v ich uväznení.

Dokument 187 bol preto upravený tak, aby zločinci zahrnutí do dokumentu nevedeli o Wrightovej účasti na ich zatýkaní. Bohužiaľ, pre Wrighta, ten, kto dokument upravoval, nedokázal skryť jednu z poznámok pod čiarou, ktorá identifikuje predmetného pána Paula Le Rouxa.

Ako je uvedené v poznámke pod čiarou, čiastočná adresa URL je viditeľná, čo vedie k článku Daily Mail, ktorý volá Le Rouxa:

„Skutočný darebák namočený do obchodu s drogami a zbraňami naprieč štyrmi kontinentmi, ktorý sa teraz zmenil na donášača”.

Taktiež, neupravená poznámka pod čiarou jasne obsahuje odkaz na stránku Wikipédie Paula Le Rouxa, čo naznačuje, že Le Roux môže byť jedným zo zločincov, ktorého sa Wright obáva.

Teória, že Le Roux je Satoshi a súvis s Wrightom

Zverejnením dokumentu 187 sa teraz špekuluje, že Paul Le Roux je možno Satoshi Nakamoto, a že Wright má k dispozícii šifrované pevné disky, ktoré obsahujú jeho 1 milión Bitcoinov. Ako sa však do tejto spletitej konšpiračnej teórie dostali spolu Craig Wright, Dave Kleiman a Paul Le Roux?

Na základe dokumentu 187 a neoverených informácií existuje silný predpoklad, že Le Roux je nemenovaná osoba, o ktorej Wright hovorí v dokumente. Z tohto dôvodu informácie v dokumente kombinované s niektorými teóriami naznačujú, že Wright bol zamestnancom firmy Le Rouxa a tiež informátorom, ktorý ho v roku 2012 pomohol chytiť.

Okrem tohto jeden anonymný prispievateľ na platforme Reddit naznačuje, že Wright a jeho dlhoročný priateľ a obchodný partner, Dave Kleiman, sa dokázali dostať k šifrovaným pevným diskom Le Rouxa, ktoré obsahujú 1 milión BTC.

Bohužiaľ pre Wrighta sú všetky Bitcoiny Le Rouxa uzamknuté a zašifrované cez TrueCrypt. Wright strávil dlhé roky snahou o prelomenie šifrovacieho kódu týchto pevných diskov, ale bez úspechu. To je dôvod, prečo ešte nedokázal, že je Satoshi.

Prídavkom k tejto konšpirančnej teórii je blízky priateľ Wrighta, Calvin Ayre, ktorý vraj vytvoril sklady počítačov, ako maskovanie tažíaciu farmy kryptomien. Význam jeho ťažobnej činnosti je jednoducho zámienka, aby tieto masívne dátové centrá vyzerali legitímne. Preto podľa tejto zarážajúcej, ale úplne možnej teórie je dôvod, prečo sa Wright prezentuje ako „skutočný Satoshi“, takže keď konečne prerazí kod šifrovaných pevných diskov a získa prístup k 1 miliónom Bitcoinom, môže sa pokúsiť legitímne ich predať.

Vyššie uvedený obrázok je z dokumentu v prípade Kleiman / Wright a uvádza nároky Wrighta, kde uvádza, že vlastní súbory Kleimana, ktoré obsahujú uložený Bitcoin. Podľa Wrighta je možné kód do 5 – 10 rokov prelomiť. Celkovo sa špekuluje, že súbory TrueCrypt Wright vlastnia nie Kleimanove, ale v skutočnosti Le Rouxove Bitcoiny.

Chápeme, že je toho je asi naraz veľa, čo treba vstrebať, a pravdepodobne máte stále pochybnosti a mnohé otázky, čo je úplne pochopiteľné. Ale po bližšom preskúmaní existuje veľa paralél medzi Paulom Le Rouxom a tým, čo je známe o Satoshi Nakamotom.

Súvislosti medzi Satoshi Nakamotom and Paul Le Rouxom

Okrem spojenia s Wrightom existuje množstvo náhod, ktoré podporujú teóriu, že Le Roux je Satoshi.

  • Paul Le Roux je Alias „Solotshi“ Calder Le Roux .V jednom z mnohých pasov, ktoré vlastnil Le Roux, ide o meno „Solotshi“, ktoré znie veľmi podobne ako Satoshi.
  • Le Roux je skvelý programátor a znalý programu C ++, a takisto aj Satoshi

Predtým, ako bolo známe, že Le Roux je zapojený do celého radu trestných činov, bol to skvelý programátor s posadnutosťou kryptografie a súkromia, podobne ako Satoshi Nakamoto. Ako už bolo spomenuté, v roku 1997 začal pracovať na E4M (Encryption for the Masses), čo je softvér schopný šifrovania celých diskov, s možnosťou funkcie “plausible deniability” (popieranie existencie šifrovaného zväzku).

Okrem toho, Le Roux publikoval články, v ktorých vyjadruje ideály podobné tým, ktoré uznával Satoshi Nakamoto. Ako je vysvetlené na stránke Wikipedia: V časti „Politika “na webovej stránke E4M uverejnil Le Roux akýsi manifest, v ktorom sa uvádza, že vlády sa čoraz viac spoliehajú na elektronické zhromažďovanie údajov. Citujúc projekty ako Echelon, spojené s piatimi národnými štátmi, ktoré by sa stali viac niečo ako „Päť očí“, uviedol, že šifrovanie je jediný spôsob, ako zachovať občianske slobody. “Na konci manifestu Le Roux uvádza:„Silné šifrovanie je mechanizmus, pomocou ktorého je možné proti tomuto bojovať, zachovať vaše práva a zaručiť vaše slobody v informačnom veku i mimo neho.“

  • Predpokladá sa, že Le Roux vyvinul TrueCrypt – šifrovací softvér chrániaci 1 milión bitcoinov Satoshi Nakamota

1 milión bitcoinov Satoshi Nakamota je údajne zamknutých v bezpečných objemoch TrueCrypt, šifrovacom softvéri, ktorý je založený na kóde E4M. Le Roux bol zrejme súčasťou tímu anonymných vývojárov, ktorý sa nazýva „tím TrueCrypt“. Niektorí bývalí kolegovia Le Rouxa verili, že na ňom pracoval, ale nemohli nájsť žiadne potvrdzujúce dôkazy, takže to stále zostáva záhadou. Jednoducho povedané, kto iný by mohol mať zašifrované peňaženky obsahujúce 1 milión BTC, ako tvorca samotného softvéru na šifrovanie TrueCrypt.

  • Satoshiho zmiznutie nadväzuje na nové aktivity Le Rouxa

Satoshi zmizol na začiatku roka 2011, aby sa presunul k iným obchodným aktivitám. Približne v rovnakom čase prešiel Le Roux z oblasti vývoja softvéru na šéfa kartelu. Počas tejto doby, zažil kolaps jeho nelegálneho globálneho farmaceutického obchodu, RX Limited, keď vláda USA a DEA obmedzili distribúciu.

Okolo roku 2011 Le Roux zmizol na dlhé časové obdobia, pričom žiadny z jeho zamestnancov nevedel, kde sa nachádza. Keď sa o neho začali zaujímať úrady USA, Le Roux si v Riu de Janeiro vybavil dočasný pobyt a tam plánoval svoj pohyb. Le Rouxovo zmiznutie a potreba sa neukazovaťsa zhoduje so zmiznutím Satoshiho, čo naznačuje ďalšiu silnú paralelu medzi týmito dvoma.

  • Zaujímavý príspevok z roku 2002 (7 rokov pred vytvorením Bitcoinu) mohol byť napísaný Le Rouxom

V diskusnom fóre z roku 2002, 7 rokov pred vydaním Bitcoinu, niekto poslal niečo, čo znie podobne ako skorá myšlienka Bitcoinu.

Dlho sa špekulovalo, či tento príspevok napísal sám Satoshi predtým, ako skutočne vytvoril Bitcoin, o 7 rokov neskôr. Ešte zaujímavejšie je, že IP adresa autora bola údajne vysledovaná do Holandska, o ktorom je známe, že kedysi žil Le Roux.

Viac paralél medzi Le Rouxom a Satoshi:

Obaja boli obozretní voči autoritám. Le Roux to vyjadril vo svojom manifeste E4M a Satoshi to vyjadril vo svojom časopise Bitcoin.

Obaja mali záujem o online hazardné hry. Je známe, že Le Roux sa zúčastňoval na online hazardných hrách a počiatočný kód Bitcoinu mal pokerového klienta.

Obaja pochopili, že na zlepšenie ťažkostí s tradičnými platobnými systémami je potrebný nový systém digitálnych platieb. Le Roux sa zaoberal neohrabanými online platbami v rámci trhu s liekmi a Satoshi vyjadril pochopenie platieb v binárnom dokumente Bitcoin.

Obaja používali podobný pravopis a jazyk – „analyse, colour, defence, bloody, hard“.Le Roux bol multimilionár, ak nie miliardár, a preto nemusel predávať svoje BTC, keď cena začala rásť.

Je teda naozaj Satoshi Nakamoto?

Napriek všetkým dôkazom, ktoré naznačujú, že Le Roux by mohol byť Satoshi Nakamoto, stále existujú dôvody domnievať sa, že to tak nie je. Napríklad, v roku 2009, keď Satoshi zadefinoval Bitcoin, Le Roux sa už etabloval ako šéf kartelu a je známe, že pašoval drogy. Ako by Satoshi dokázal toto všetko urobiť a zároveň prevádzkovať fórum a odpovedať na otázky nováčikov o Bitcoine?

Dalo by sa teda tvrdiť, že Wrightovo tvrdenie o asociácii s Le Rouxom je úplne vymyslené v snahe ukázať, že bol spojený s pôvodom Bitcoinu. Koniec koncov, Wright nemá najlepšiu povesť v kryptografickom priestore a len málo, okrem Calvin Ayre, verí tomu, čo hovorí, vrátane tvrdení, že vytvoril Bitcoin a je Satoshi Nakamoto.

Preto všetko, čo hovorí Wright, musí byť overené a chápané s rezervou. Ak je však pravdivé Wrightovo pochybné spojenie s Le Rouxom a „Solotshi“ je v skutočnosti Satoshi, bolo by to jedno z najneuveriteľnejších príbehov, aké kedy povedal, a Quentin Tarantino by už naháňal filmové práva.

Zdroj :https://www.investinblockchain.com/new-evidence-suggests-satoshi-nakamoto-is-paul-solotshi-the-creator-of-encryption-software-e4m-and-truecrypt/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart