Digitálne meny budú v ďalšom desaťročí rásť, predpovedá Deutsche Bank.

V novej správe Deutsche Bank Research, v ktorej sa banka zaoberá desaťročiami medzi rokmi 2020-2030, tvrdí, že adopcia digitálnych mien je nevyhnutná. Vlády sa musia prispôsobiť, inak im ujde vlak a budú zaostávať ekonomicky.

Deutsche Bank Research zverejnila svoje predpovede na ďalšie desaťročie v tomto reporte, v ktorých sa očakáva, že kryptomeny budú základným kameňom ekonomiky vo svete, ktorý zažijeme. V šokujúcom priznaní Deutsche Bank Research svojim čitateľom hovorí, že vlády sa musia prispôsobiť tejto nevyhnutnej realite alebo riskovať úplné zaostanie.

Nahradia digitálne meny hotovosť?

Deutsche Bank Research zverejnila niekoľko odvážnych predpovedí o budúcnosti fiat mien.

Vzhľadom na klesajúci podiel pracovnej sily v dôsledku celosvetovej automatizácie sa v správe uvádza, že inflácia sa môže prípadne stále zvyšovať a zvyšovať. V tomto prípade vzniknú pochybnosti o udržateľnosti fiat mien. Preto „bude dopyt po alternatívnych menách pravdepodobne výrazne vyšší do roku 2030“, uvádza sa v správe.

Deutsche Bank Research zistila, že v ďalšom desaťročí budú kryptomeny pravdepodobne rásť ako reakcia na oslabenie fiat mien po celom svete. Až doteraz boli „kryptomeny skôr doplnkom než náhradou“, ale toto sa môže v priebehu dekády zmeniť. Po prekonaní regulačných prekážok sa používanie kryptomien iba rozšíri čo zvýši ich potenciál a eventuálne nahradiť hotovosť.

Odvážna predpoveď, potvrdzujúca digitálny svet budúcnosti

V správe o predpovediach do roku 2030 je celá kapitola venovaná kryptomenám. Deutsche Bank, umiestňujúc kryptomeny na krivku miery adopcie, podobnú internetu, predpokladá, že do roku 2030 dosiahnu využiteľné kryptomeny kritického bodu. Viď graf:

Banka tiež predpovedá, že rast kryptomien prinesie nové digitálne prostredie – krajinu s kybernetickými útokmi, digitálnymi vojnami a zničením hraníc medzi verejným a súkromným sektorom. Nové odvetvia budú využívať kryptomeny a môžu čoskoro predstavovať kritický pilier v geopolitike. Už teraz vidíme, že tieto veci zapadajú na svoje miesto, pretože mnoho štátov a nadnárodných korporácií po celom svete začínajú vydávať vlastné stablecoiny. Stručne povedané, blížia sa globálne preteky v tom, kto bude prvým, kto implementuje túto technológiu.

Prechod na ekonomiku, využívajúcu digitálne meny, si však bude vyžadovať, aby finančný systém bežal výlučne na elektrine, tvrdí Deutsche Bank Research. To znamená, že bude musieť dokázať prekonať akékoľvek výpadky elektrickej energie alebo kybernetické útoky. V prípade núdze bude potrebné údaje o občanoch zálohovať.

Deutsche Bank celkovo potvrdzuje, že svet v budúcnosti bude pravdepodobne taký, ktorý bude v určitej podobe alebo forme zahŕňať digitálne meny. Prinesie nový model pre spôsob, akým si predstavujeme a vnímame peniaze samotné. Otázkou však zostáva: budú vlády dostatočné rýchle, aby sa prispôsobili týmto meniacim sa časom alebo budú proti týmto zmenám?

Zdroj: https://beincrypto.com/digital-currencies-to-soar-in-coming-decade-predicts-deutsche-bank/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart