DEX burza Uniswap prekonala v mesačných objemoch Coinbase

O DeFi hype, ktorý sa šíri celým kryptomenovým svetom určite netreba nikoho informovať. Nejde totižto o žiadnu novinku, keďže sa deje už takmer od začiatku apríla, pričom výrazne akceleroval od začiatku júna. Aj vďaka tomu sme cez leto videli množstvo governance tokenov z DeFi sveta robiť stovky až tisícky percent iba za niekoľko dní. Tento rast by však nebol možný, ak by v tomto svete neboli DEX (decentralizované burzy).

Uniswap už predbehol aj Coinbase

Uniswap je jednou z najúspešnejších DeFi búrz vôbec. Podľa denného objemu, ale rovnako aj podľa priemerného mesačného rastu ide dokonca o suverénne najlepšiu DeFi burzu (minimálne podľa čísiel). Tejto burze sa dokonca darí až na toľko, že v septembri sa prostredníctvom nej zobchodovala väčšia hodnota kryptomien a digitálnych aktív, ako na burze Coinbase.

Prečítajte si tiež: Podarí sa vypátrať hackerov z Kucoin hacku?

Uniswap bola počas septembra 2020 schopná spracovať až 15,37 miliardy dolárov v digitálnych aktívach, DeFi tokenoch, kryptomenách a podobne. Najväčšej americkej burze, Coinbase, sa v tom čase podarilo spracovať „iba“ 13,6 miliardy dolárov. Uniswap sa tak definitívne zaradil medzi najpoužívanejšie burzy v kryptomenovom svete, pričom je prvou DEX burzou, ktorej sa to podarilo s takou rýchlosťou a zároveň tak suverénne. Celkovo sa decentralizované burzy postarali v mesiaci september o zobchodovaný objem až takmer 25 miliárd dolárov, čo len zobrazuje, ako dominantnú pozíciu má aktuálne Uniswap v tomto sektore.

Prečo sa Uniswapu takto darí?

Za týmto raketovým rastom, ktorý sa Uniswapu podaril, sú hlavne dva dôvody. Prvým je samozrejme rast DeFi sektora ako takého. Ten síce zažil menší pokles v posledných týždňoch, kedy sa najmä v septembri množstvo top DeFi tokenov ocitlo v červených číslach. To je však len dobrým znakom, keďže nič nemôže rásť večne a tak bola akákoľvek korekcia alebo prasknutie bubliny viac ako vítané. Z dlhodobého hľadiska je korekcia alebo prepad iba pozitívnym znakom, ktorý je potrebný v každom zdravom markete.  

Druhým dôvodom veľkého rastu objemu na burze Uniswap je vydanie ich vlastného governance tokenu. Ten bol do prevádzky uvedený približne pred jedným mesiacom, pričom potešil každého, kto na burze obchodoval už predtým. Uniswap totižto rozdal tokeny v hodnote takmer 2 000 dolárov všetkým, ktorí ju používali. Aj takýto krok určite pomohol tejto DEX nielen si získať nových fanúšikov, ale taktiež pomohol aj zvýšiť obchodovanie na burze prostredníctvom vlastného UNI governance tokenu.

Uniswap mal však už istý čas nábeh na to, aby sa mu takto darilo. Dňa 30. augusta totižto prvý krát prekonal Coinbase v celkovom počte denných zobchodovaných kryptomien. Ako informoval zakladateľ Uniswapu, Hayden Adams, v tento deň sa podarilo Uniswapu zobchodovať až viac ako 425 miliónov dolárov, pričom burza Coinbase sa nedostala ani nad 350 miliónov dolárov. Odvtedy sa Uniswapu darí takmer každý jeden deň Coinbase prekonávať alebo sa minimálne držať na tej istej úrovni a to aj napriek tomu, že DeFi tokeny zažili krvavý september.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://cointelegraph.com/

* Pozn.: Práve prebieha aktualizácia obsahu spravodajstva - migrácia obsahu zo starého webu, preto je dočasne vyplnuté filtrovanie podľa kategórie.

Coinbase navštíviť

Kryptotop navštíviť

Simplecoin navštíviť

Binance navštíviť

Crypto.com navštíviť

Revolut navštíviť

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.