Decentralizovaný prehliadač Brave spúšťa systém odmeňovania

Webový prehliadač Brave vymyslel Brendan Eich, ktorý je tvorcom Javascriptu a tiež spoluzakladateľom Mozilly Firefox. Brave je prehliadač, ktorý sa zameriava na platenú reklamu a ochranu osobných údajov. Má prednastavený adblock a integrovanú peňaženku. Priamo v prehliadači Brave ako inzerent môžete platiť za zobrazovanie reklám používateľom v ich natívnom tokene zvanom Basic Attention Token (BAT), ktorý je založený na Ethereum sieti. Prehliadač má viac ako 2,7 milióna aktívnych používateľov mesačne.

Odmeňovací program

Bat sa vo svojej ICO sústredil hlavne na odmeňovania vydavateľov, aby poskytoval kvalitný obsah, ale jeho vízia sa časom pozmenila. V utorok 19. júna spoločnosť Brave oznámila, že začne skúšobný program, ktorý odmeňuje používateľov za zobrazovanie reklám.

Po úplnom aktivovaní tak budú užívatelia dostávať 70% z hrubých výnosov z reklamy, ktoré budú vyplácané v BAT a následne automaticky konvertované na požadovanú národnú menu prostredníctvom služby Uphold. Takže ak sa zapojíte do tejto testovacej verzie, budete platení za prehliadanie reklám.

Počiatočné testovanie bude zahŕňať približne 250 reklám, ale tento počet sa bude navyšovať. Testovanie však nie je vhodné pre ľudí, ktorí si cenia svoje osobné údaje, pretože aktivitu prehliadania vo forme záznamov bude Brave odosielať vývojárom tak, aby mohli efektívne nastavovať algoritmy pri ktorých sa zobrazujú reklamy. Po ukončení testovania bude platforma naďalej chrániť osobné údaje používateľov.

Záver

Brave je rýchly a efektívny nástroj slúžiaci na prehliadanie webových stránok. Používaním tohto prehliadača podporujete decentralizovanú Ethereum sieť a kryptomenu BAT ako platidlo. Navyše ak vám nevadia reklamy, môžete v budúcnosti dostávať za ich prehliadanie zaplatené.

Ak vás Brave zaujal, môžete si ho stiahnúť na tomto odkaze: https://brave.com/

1

Prvý zo série webinárov o technickej analýze už túto nedeľu 24.6.

Upozornenie: Neposkytujeme finančné, ani investičné poradenstvo. Každý človek obchoduje s vlastným kapitálom a podľa vlastného uváženia.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart