Decentralizovaná Ethereum burza IDEX sa lúči s trhom v New Yorku

IDEX, samostatná decentralizovaná krypto burza (DEX), ktorá umožňuje obchodníkom dôverne obchodovať s kryptomenou Ethereum, oznámila, že už nebude poskytovať obchodné služby zákazníkom s IP adresami pochádzajúcimi z New Yorku.

Podľa podmienok platformy, ktoré boli naposledy aktualizované 20. septembra, aj zákazníci s IP adresami z Washingtonu a Severnej Kórey majú zakázané obchodovať na tejto burze.

,,Každý používateľ, u ktorého sa zistí, že používa službu z jednej z vyššie uvedených jurisdikcií, stratí prístup k svojmu účtu a ich finančné prostriedky budú zmrazené. Následne sa aktivuje funkcia priameho stiahnutia a používateľ bude môcť komunikovať priamo s platformou IDEX a môže požadať o vrátenie svojich aktív. “

Predpokladá sa, že obchodníci v New Yorku a iných zakázaných regiónoch by stále mohli pristupovať k platforme pomocou VPN ( aplikácia na maskovanie aktuálnych polôh).

New York, tvorca kontroverzného “BitLicense”, zachováva jeden z najprísnejších regulačných režimov pre burzy, čo je dôvod, prečo iba niekoľko krypto spoločností získalo povolenie na prevádzku a poskytovanie služieb rezidentom v New Yorku.

Veľké burzy vrátane Binance, OKEx a Huobi oznámili plány na vybudovanie vlastných platforiem DEX, ktoré doplnia a prípadne nahradia svoje centralizované služby.

IDEX prevádzkuje Aurora Labs S.A., registrovaná spoločnosťou Panama, ktorá vyvinula celý rad aplikácií blockchain, kryptomien a protokolov. Podľa spoločnosti TokenData spoločnosť získala 5,1 milióna dolárov v Initial Coin Offering (ICO) uzatvorenej v januári. CoinMarketCap spolupracuje s IDEX ako 114. najväčšia burza s denným obratom 2 milióny dolárov a 30-dňovým objemom 39 miliónov dolárov.


Zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart