Cyperská nemocnica je pripravená uložiť výsledky testov na COVID-19 na blockchaine

Blockchain platforma VeChain na Cypre umožňuje ľuďom kontrolovať výsledky testov na COVID-19.

Platforma VeChain 20. júna na Twitteri oznámila, že jej platforma na správu medicínskych údajov, založená na blockchaine, ktorá bola vyvinutá spolu s firmou v oblasti digitálnej zdravotnej starostlivosti I-Dante, je už spustená a bude uchovávať výsledky testov na COVID-19. Táto platforma s názvom E-NewHealthLife bola nasadená v Mediterranean Hospital v Cyperskej republike.

Prečítajte si tiež: Mileniáli preferujú investíciu do Bitcoinu pred zlatom a dlhopismi

Cyperskí občania, ktorí navštívia nemocničné laboratórium, aby podstúpili diagnostické testy v reálnom čase, budú mať svoje lekárske záznamy a záznamy o testoch na blockchaine. Záznamy budú zašifrované a nahraté vo VeChainThor Blockchain. Výsledky budú k dispozícii taktiež v aplikácii E-HCert. Spoločnosť uviedla, že prijatie E-HCert zníži náklady na ukladanie a zdieľanie údajov.

Údaje patria vlastníkovi týchto údajov

Aplikácia E-HCert zobrazuje nezameniteľné výsledky testov a užívateľom umožňuje mať plnú kontrolu nad svojimi údajmi a lekárskymi záznamami. Po dokončení testu majú ľudia prístup k svojim výsledkom prostredníctvom aplikácie. Tá môže byť tiež použitá na preukázanie zdravotného stavu. Vďaka záznamom z E-HCert môžu ľudia na Cypre konať v súlade s miestnymi karanténnymi a zdravotnými predpismi na to, aby sa mohli vrátiť do práce, vycestovať do zahraničia a byť oprávnení na iné činnosti.

Zdroj: cointelegraph.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart