CryptoWhale: Bitcoin pôjde na 4 000 dolárov predtým, ako dosiahne ATH!

Situácia na kryptomenovom trhu je aktuálne pomerne napätá. Všetky kryptomeny ako keby čakali na to, kam sa pohne Bitcoin. Ten neustále bojuje na hranici 10 000 dolárov, pričom za posledné dva, tri dni nabral trošku na sile, avšak to mu pomohlo dostať sa len nad 10 480 dolárov, odkiaľ aktuálne opäť zamieril smerom nižšie. Napriek tomu, že nejde o žiadny veľký prepad, nejeden analytik a obchodník upozorňuje na zhoršujúcu sa situáciu, ktorá môže dostať najväčšiu kryptomenu do problémov.

Môže prísť dump až na 4 000 dolárov?

CryptoWhale, známy kryptomenový analytik pôsobiaci na Twitteri, pred troma dňami vydal pomerne nelichotivú predikciu. Podľa nej sa môže Bitcoin pomaly prepadnúť až na 4 000 dolárov, čím by mal striasť takzvaných „weak hands“ obchodníkov. CryptoWhale tak svojím viac ako 33 000 followerom zdieľal svoje myšlienky a názory, podľa ktorých čaká BTC prepad až o 60%.

„Keďže Bitcoin aj akcie pomaly začnú klesať v najbližších mesiacoch cez magické supporty, kryptomenovým svetom sa rozšíri rada „buy the dip. Ako som už spomenul skôr, väčšia pravdepodobnosť je, že Bitcoin sa dostaneme na 4 000 dolárov predtým, ako by sme mali vidieť ATH. Všetci by preto mali mať pripravené extra peniaze len v prípade, že by sa tak stalo.“

Séria tweetov s negatívnym tónom pokračovala

CryptoWhale teda aktuálne nepatrí určite medzi najväčších optimistov, minimálne čo sa týka krátkodobého časového horizontu. Upozorňuje pritom napríklad na nebezpečenstvá spojené s koronakrízou, prezidentskými voľbami v USA, vyjadreniami Donalda Trumpa alebo rôzne regulácie kryptomien po celom svete. Žiadny z týchto faktorov by pritom nemal dovoliť kryptomenám k tomu, aby začali rásť. Práve naopak.

Prečítajte si tiež: Kryptomenoví vs Robinhood traderi – ide o tú istú kategóriu mladých obchodníkov?

Myslí si, že Bitcoin má pred sebou niekoľko mesiacov bear marketu. Upozorňuje preto investorov aj na to, aby si dávali pozor, ako sa na kryptomenovom trhu správajú.

„Dôležitá správa pre pokračovanie Bitcoinu v medveďom trhu: Kupovanie tu je riskantné. Môžete prísť o všetky svoje peniaze. Vyhnite sa DeFi podvodným tokenom (99%). Nevleťte do trhu pri malých nárastoch. Neobchodujte s veľkou pákou. Nesnažte sa chytiť falling knife. Knotrolujte svoje emócie.“

Týchto 7 rád dal najmä začínajúcim investorom a obchodníkom, ktorí by mali mať potrebu byť teraz na trhoch nejako extrémne aktívni. Z jeho rád aj celkového postoja, ktoré na svojom Twitter učte zverejňuje pomerne často (takmer každý deň) sa zdá, že naozaj verí v short and mid bear market.

Jeho postoj na dlhodobú situáciu kryptomien na čele s Bitcoinom je však úplne odlišný. CryptoWhale totižto ani v jednom z tweetov nespochybnil to, že BTC ešte vytvorí nové ATH a že sa pozrie na oveľa vyššie sumy, ako je teraz. Situácia vo svete sa však ale bude musieť razantne zmeniť, aby sa tak naozaj mohlo udiať a aby sa Bitcoin dostal opäť do býčieho trhu.  

Zdroj: https://dailyhodl.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart