Colorado (USA) navrhuje prijatie kryptomien pre politické kampane

Politickí kandidáti v Colorade by mohli čoskoro prijať Bitcoin alebo iné digitálne meny pre svoje kampane, uviedol 17. mája Denver Post.

Štátny tajomník Wayne Williams predložil návrh na povolenie darcovstva kryptomien v politických kampaniach a navrhol pravidlá. Americká Federálna volebná komisia (FEC) už schválila prijatie Bitcoinu ako nepeňažného darcovstva pre politické kampane, a dáva kampani 10 dní na to, aby preniesla darované kryptomeny do svojho oficiálneho depozitára.

Dary v kryptomenách by sa považovali za darovanie v hotovosti, pričom hodnota bude stanovená časom darovania. Colorado bude pravdepodobne nasledovať ustanovenie FEC ohľadom kryptomien a vecného darovania, ktoré by vrátilo príspevky späť darcovi, ak by hodnota darovanej kryptomeny prevyšovala agregovaný limit, dodal Denver Post.

Zatiaľ čo také darovanie môže byť pre darcu výhodné, zástupkyňa štátnej tajomníčky Colorada, Suzanne Staiertová, sa vyjadrila: ,,Bude to potenciálny účtovný problém pre kampane, ktoré to chcú využiť.” Staiert však dodal: ,,FEC to začalo robiť práve teraz, a tak sme sa na to dali. “

Colorado by nebolo prvým americkým štátom, ktorý by umožnil dary na politické kampane v kryptomenách- prvý z nich bol New Hampshire, ktorý začal umožňovať kandidátom prijímať  príspevky v kryptomenách v roku 2014.

Začiatkom tohto mesiaca Cointelegraph informoval, že zákon o štátnej legislatíve na vytvorenie usmernení pre identifikáciu krypto Tokenov bol schválený v senáte štátu Colorado, a niektorí tento krok vnímajú ako inováciu v štáte.

1

Náš najnovší e-book – TOP5 kryptomien pod dolár s obrovským potenciálom. Zľavový kupón: TOP5 , ktorý po uplatnení odráta až 40% z pôvodnej ceny, platný posledný deň!

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart