Coinbase Custody – nová služba pre investorov a fondy

Vzhľadom na to, že kryptomeny pokračujú do sveta ako aktíva, Coinbase sa zaviazala dodávať produkty a služby prispôsobené inštitucionálnym investorom. Coinbase prišla na trh s novou službou zvanou Coinbase Custody, ktorá umožní uloženie kryptomien všetkým oprávneným finančným inštitúciám a hedžovým fondom na svete. Dosiahne to tým spôsobom, že sa stane najdôveryhodnejšou a najjednoduchšie dostupnou službou pre uchovávanie digitálneho zlata.

O Coinbase

Spoločnosť Coinbase asi nie je nutné predstavovať, ale pre istotu si uvedieme pár faktov. Jedná sa o jednu z najstarších a najdôveryhodnejších kryptomenových zmenární, kde môžete nakupovať a predávať základné kryptomeny. K tejto zmenárni patrí aj väčšia burza GDAX, ktorá nedávno zmenila názov na Coinbase Pro. Coinbase tiež vlastní službu Coinbase Commerce. Jedná sa o platobnú bránu, ktorá umožňuje akceptovať platby v kryptomenách.

Coinbase Custody

Coinbase Custody je kombináciou služieb brokera, ktorý uchováva kryptomeny na cold storage a tiež ponúka ďalší komplexný program vrátane reportov. Minulý týždeň prijala táto platforma prvý vklad. Služba je v súčasnosti sprístupnená všetkým investorom a v nadchádzajúce týždne čakajú ďalšie investície v podobe hedgeových fondov, búrz a ICO tímov.

Zabezpečenie majetku

V posledných šiestich rokov bola Coinbase priekopníkom v oblasti ukladania kryptomien a v súčasnosti je na jej platforme uložených viac ako 20 miliárd dolárov. Cold storage, ktorú v súčasnosti aplikovali používa napríklad aj Trezor, alebo Ledger. Custody ponúkne vlastnenie privátnych kľúčov, niekoľko vrstiev zabezpečenia, robustné audity a pravidelné skúšky tretích strán aby sa zaistila bezpečnosť platformy.

Čo prinesie budúcnosť

Coinbase Custody už funguje pre inštitúcie v USA a Európe. Na konci roka sa má platforma rozšíriť aj do Ázie. V nadchádzajúcich mesiacoch sa Coinbase chce sústrediť na budovanie služieb a funkcií v regulačnom prostredí, ktoré požadujú inštitucionálny klienti.

Coinbase chce aj naďalej podporovať kvalitné projekty, preto bude pridávať ďalšie kryptomeny do svojej platformy. V súčasnosti podporuje BTC, ETH, LTC a BCH.

Ďalším krokom Coinbase je umožniť klientom podieľať sa na ekosystéme prostredníctvom stakovania kryptomien. Vyzerá to, že Coinbase to myslí vážne a buduje si serióznu reputáciu vo svete služieb s kryptomenami.

1

Letná akcia na všetky druhy VIP členstiev. Staň sa aj ty VIP Kryptotrejder. 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart