Čo stojí za masívnym rastom Chainlinku – je čas predať?

Pokiaľ aktívne sledujete alebo obchodujete kryptomeny, tak v poslednom čase musí byť vaša pozornosť upriamená najmä na jednu z nich. A nejde o Ethereum, Tether alebo dokonca ani o Bitcoin. Jasným víťazom posledných týždňov a mesiacov je kryptomena Chainlink (LINK). Tá za posledné mesiace robí extrémne zisky, prekonáva svoje ATH a dokonca vyletela až do TOP 10 kryptomien podľa celkovej trhovej kapitalizácie. Čo je však za týmto rastom a treba počítať s korekciou?

Fundamenty a spolupráce tlačia Chainlink hore

Dnes skoro ráno Chainlink vystrelil o ďalších 34%, dostal na cenu 8,48 doláru, čím prekonal svoje predošlé ATH a rovnako preletel okolo konkurencie a dostal sa do TOP 10. Predbehol také kryptomeny ako Tezos, EOS, Stellar a na chvíľu sa dokonca dostal aj nad Binance Coin. Aj napriek tomu, že sa tento rast môže zdať ako nafúknutý alebo bublina, tak Chainlink má za sebou zopár naozaj slušných noviniek, ktoré stoja za spomenutie.

Najpodstatnejším faktorom, ktorý môže tlačiť Chainlink nahor, je množstvo nových spoluprác, ktoré si táto kryptomena zaistila v poslednej dobe. A nie hocijakých spoluprác, ale množstvo z nich je veľmi podstatných a kvalitných. Minulý týždeň sa napríklad uzavrela spolupráca so spoločnosťou Nexo, ktorá má viac ako 800 000 používateľov a zameriava sa na oracle riešenia. Sergey Nazarov, spoluzakladateľ Chainlinku sa na margo tejto spolupráce vyjadril nasledovne:

„Sme radi, že môžeme priniesť bezpečné a spoľahlivé oracle riešenia na populárnu Nexo lending platformu a umožníme tým používateľom nezávislé kontrolovanie on-chain úrokových mier a mier kolaterálu, ktoré by mali obdŕžať.“

Takisto sa Chainlinku podarilo poistiť aj spoluprácu s China Blockchain Service Network (BSN). Ide o štátom podporovanú blockchain iniciatívu, ktoré spája aj mnohé prominentné banky alebo technické spoločnosti z daného štátu. Rovnako sa za posledné dva mesiace Chainlink spojil aj s kryptomenovými projektami ako Hedera Hashgraph alebo Matic Network. Chainlink bol dokonca spomenutý aj v blog príspevku spoločnosti Google, ktorý bol zameraný na Ethereum a Google Cloud.

Hype a FOMO robia svoje

Chainlink tak má určite solídne fundamenty na to, aby mohol rásť. Avšak nie je jeho rast trošku prepálený? Ide samozrejme o vec názoru, avšak pokiaľ obchodujete už istý čas, tak viete, že nič nemôže ísť iba hore a tým pádom sa dá očakávať korekcia. Ako sa však zdá, tak nálada okolo Chainlinku je úplne iná. Twitter je plný predpovedí o tom, ako sa LINK dostane na 10 dolárov alebo dokonca 20 dolárov do konca roka. A to už môže hraničiť smelo s obrovským hypom alebo bublinou.

Rovnako sa iba pred pár dňami objavil na Twitteri zaujímavý príspevok od bývalej basketbalovej hviezdy Krisa Humphriesa. Tento bývalý hráč Dallasu Mavericks, Atalanty Hawks alebo Toronta Raptors si myslí, sa vyjadril na tému Chainlinku nasledovne:

„Od môjho posledného tweetu o Chainlinku dňa 7.apríla, bolo ohlásených viac ako 45 nových spoluprác, reference dáta narástli z 29 na 31 a cena vystrelila o 145%. Toto je long-term investícia, napriek tomu sú tieto krátkodobé výhry pôsobivé.“

Ide o hype a bublinu, ak sa bývalá NBA hviezda vyjadruje o kryptomenách? Možno, avšak Kris Humphries sa nikdy netajil tým, že patrí medzi podporovateľov kryptomien. A ako dokazuje jeho príspevok, Chainlink patrí určite medzi jednu z jeho najobľúbenejších.

Tip z redakcie na článok, ktorý by sa vám mohol pozdáť: Títo svetoznámi komici podporujú kryptomeny

Čas predať?

Treba si však uvedomiť, že Chainlink začína naozaj letieť až priveľmi vysoko a ľudia okolo tejto kryptomeny sa už vidia v oblakoch. Iba od nášho posledného článku o tejto kryptomene, kedy sme sa pozreli na to, ako Weiss Rating shilluje túto kryptomenu, spravil Chainlink takmer 90% voči USD a 95% voči BTC. A to za menej ako mesiac. Iba od začiatku júla (konkrétne 6.júla) kedy prekonal svoje ATH (5,31 dolárov), bol Chainlik schopný narásť o viac ako 3 doláre (viac ako 60% za týždeň).

Od začiatku roka spravil dokonca viac ako 250%. Práve preto, si treba dávať teraz obrovský pozor na to, ako s Chainlinkom budete zaobchádzať. Nikto samozrejme nehovorí, že Chainlink pôjde už iba dole. Avšak po takomto exponenciálnom raste sa dá očakávať minimálne čiastočná korekcia, ktorá by „ukludnila všetky vášne.“  

Zdroje: https://cryptoslate.com/, https://cointelegraph.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart