Čo sa stane s Facebookovou kryptomenou Libra ?

Facebook po stretnutí s regulačnými prekážkami prehodnocuje svoj krypto-token Libra.

LIBRA POKRAČUJE VO VÝVOJI PEŇAŽENKY A NÁSTROJOV NA DIGITÁLNE PLATBY

Asociácia Libra ostane zachovaná, ale Facebook môže odstrániť plán na vytvorenie novej krypto mince. Správy informovali, že gigant sociálnych médií sa môže vzdať svojich plánov narušenia globálneho finančného systému.

Spustenie kryptomeny na Facebooku bolo pôvodne naplánované na prvé mesiace roku 2020. Odpovede niekoľkých centrálnych bánk však naznačujú, že Libra to nemusí mať ľahke na splnenie všetkých regulačných požiadaviek.

Facebook, citovaný The Verge, tvrdí, že úplne nezrušil plány na spustenie kryptometra Libra.

„Tvrdenie, že Facebook nemá v úmysle ponúkať libru vo svojej peňaženke Calibra, je úplne nesprávne. Facebook je naďalej plne zapojený do projektu, “uviedol hovorca Facebooku.

Správa uvádza, že peňaženka Calibra, ktorá je hlavným nositeľom pripravovaného digitálneho diela, bude uvedená do prevádzky v októbri. Peňaženka sa však rozšíri tak, aby obsahovala verzie fiatových mien a token Libra.

„Združenie Libra nezmenilo svoj cieľ vybudovať globálnu platobnú sieť v súlade s predpismi a základné princípy dizajnu, ktoré tento cieľ podporujú, sa nezmenili,,“ uviedol Dante Disparte, vedúci oddelenia Politika a komunikácia v združení Libra, citované BBC.

Asociácia Libra nedávno vyzdvihla aj svoj zámer a tým je prevrat v globálnom platobnom systéme priamymi prevodmi z chatu na Facebooku a WhatsAppe.

KALIBRA WALLET ODLOŽENÁ NA OKTÓBER

Obavy, ktoré majú vlády v súvislosti s Librou sú najmä presun prostriedkov bez dostatočnej kontroly. Okrem toho sa na Libra pozerá, že narúša národnú menovú suverenitu, čo vedie k umelej dolarizácii. Aj keď sa zavedeniu krypto mincí v mainstreame už nedá zabrániť. Kritici vidia aj negatívnu stránku Libry a to kontrola a blokovanie finančných prostriedkov, vďaka čomu sa z Libry stane ďalší vysoko kontrolovaný majetok.

Oznámenie Libry v lete roku 2019 prinútilo viacero centrálnych bánk, aby preskúmali CBDC alebo aj iné digitálne aktíva.

zdroj: https://bitcoinist.com/facebook-to-rethink-its-libra-crypto-plans/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart