Čo nikomu nedochádza v kontroveznej afére Bitfinex a prečo je Tether insolventný?

Dráma, ktorá sa odohráva medzi kanceláriou generálneho prokurátora v New Yorku a Bitfinexom, by mala odhaliť väčšinu toho, čo potrebujeme vedieť o tom, či USDT môže hrať takú kľúčovú úlohu v našom krypto ekosystéme. Je to irónia v tom, že jedna z hlavných mien decentralizovaného, transparentného systému je notoricky tienistá a nepriehľadná.

Okolo Tethera sme už v minulosti počúvali mnoho špekulácii a pochybností, či je naozaj krytý na 100 % rezervami v amerických dolároch alebo nie.

Situácia sa zhoršila vo štvrtok 26. apríla 2019, keď generálny prokurátor New Yorku, Letitia James obvinili Bitfinex, druhú spoločnosť, ktorú tiež vlastní iFinex Inc., že pokryla schodok vo výške 850 miliónov USD prostredníctvom pôžičiek z rezerv Tether.

Ak je to pravda, má to dva dôsledky.

Tether má v rezervách značné peňažné sumy postačujúce na pokrytie straty Bitfinexu za takmer 1 miliardu USD.

Ak by každá existujúca USDT bola krytá USD v rezerve, tak to už teraz neplatí v prípade Bitfinexu, ktorý si vypožičial sumu, ktorá predstavuje takmer 1/3 trhového podielu Tetheru.

Dráma, ktorá sa odohráva medzi kanceláriou generálneho prokurátora v New Yorku a Bitfinexom, by mala odhaliť väčšinu toho, čo potrebujeme vedieť o tom, či USDT môže hrať takú kľúčovú úlohu v našom krypto ekosystéme. Je to irónia v tom, že jedna z hlavných mien decentralizovaného, transparentného systému je notoricky tienistá a nepriehľadná.

Hodnotenie obvinenia

Pri hodnotení nedávneho možno očakávaneho obvinenia zo strany generálneho prokurátora v New Yorku voči Tether / Bitfinex je jedna vec, ktorá bola úplne opomenutá a na ktorú musíme poukázať a to je skutočnosť, že spoločnosť Crypto Capital mala pod kontrolou vydávanie tokenu Tether.

Rozmeníme si to na drobné.

Až do okamihu tohto obvinenia pred niekoľkými dňami, sme všetci predpokladali, že Tether & Bitfinex sú jedna firma. Sú to ale dve rôzne entity, ktoré majú rovnakého vlastníka, firmu iFinex. Ak použijeme historické prezeranie na internete, môžeme jasne vidieť, že tí istí ľudia, ktorí sú za Tetherom, sú tí istí aj za Bitfinexom. Giancarlo Devasini a Phil Potter sú uvedení ako poradcovia a členovia tímu na stránke Tether (spätne v roku 2014/2015). Jednoduchý predpoklad, ktorý sme urobili, je, že všetky vydania Tetheru sa vykonávajú na príkaz týchto jednotlivcov. Správy, ktoré boli súčasťou obvinenia, medzi Giancarlom a Crypto Capital Co (Oz) však jasne naznačujú, že tomu tak nie je.

Preskúmanie obvinenia.

Spojme to, čo je práve napísané vyššie, so skutočnosťou, že bolo vydané obvinenie proti Ravidovi Yosefovi a Richardovi Fowlerov. Obaja riadili GTS (Global Transaction Services), čo je materská spoločnosť Crypto Capital Co. Mimochodom Crypto Capital poskytovalo služby aj už skoro skrachovanej burze Quadriga CX. Vieme, že Richard Fowler bol vo väzbe už v čase obvinenia, ale Ravid Yosef nie je podľa našich vedomostí.

Vidíme, že adresa emitenta bola zmenená 24. apríla 2019. Samozrejme, nevplývajú z toho žiadne vážné závery, ale vyvoláva to minimálne otázku, či tieto udalosti súvisia.

Takže keď to zrhnieme

Prvý predpoklad bol, že adresa emitenta sa zmenila 24. apríla, aby sa zabránilo následkom obvinenia. Nie sme si však istý, či je to tak. Ak Crypto Capital Co nemá interné informácie, potom si pravdepodobne nevedeli, kedy príde obvinenie.Takže si myslím, že je niečo iné, čo viedlo k zmene adresy emitenta. Podozrenie je, že Richard Fowler bol pravdepodobne zatknutý okolo 24. apríla.

Veríme, že to je to, čo viedlo Crypto Capital Co k zmene adresy emitenta, pretože, samozrejme, ak Richard Fowler (a možno Ravid Yosef v určitom bode) sú vo väzbe, potom neexistuje spôsob, ako by boli schopní vydať viac Tetherov.

CHCEM SA PRIDAŤ DO VIP

Prečo je Tether/Bitfinex 100 % insolventný?

Dôvod je vlastne naozaj jednoduchý. Pamätáte si, že keď Stuart Hoegner vo svojom vyhlásení ohlásil pred 2 – 3 dňami, že len 74% USDT je krytých cash a fiat ekvivalentami, podľa právneho poradcu. Väčšina ľudí si z toho ťažkú hlavu nerobila. Ale jedna kľúčová vec, na ktorú sa nepozeráme, sú príkazy generálneho prokurátora v New Yorku.

Tu je podstata príkazu.

Úrad generálneho prokurátora, New York nariadil Bitfinex / Tether, aby urobili nasledovné:

A) Nedotýkajte sa peňazí v bankách / rezervách spoločnosti Tether
B) Neplatiť žiadnym zamestnancom
C) Žiadne ďalšie výplaty aktív v amerických dolároch, ktoré súvisia s „Tether“

D) Zákaz vymazania korešpondencie / e-mailov / dokumentov / finančných správ / atď.

Stručne povedané, Tether prostriedky nemôžu byť použité na zaplatenie zamestnancom alebo nikomu inému. Nie je dovolené vykúpiť žiadne Tetheri a peniaze sa nedajú presunúť ani sa ich dotknúť. Prečo je to dôležité? Tether je stále v prevádzke a funguje! Finančné prostriedky sa stále posielajú hore dole a Bitfinex plánuje IEO, kde plánuje zvýšiť hodnotu Tetheru o $ 1 Miliardu USD.

Tento príkaz robí Tether 100% insolventný . Vzhľadom na tieto informácie je potrebné urobiť nasledovný záver:

Buď
A) Bitfinex / Tether sa držia súdneho príkazu a v žiadnom prípade nevymenia Tether alebo nevydávajú nové tokeny na základe peňazí, ktoré dostávajú. To by znamenalo, že Tether pôsobí ako ponzi a podvod v každom zmysle slova, pretože tokeny sú v tomto okamihu doslova nepoužiteľné zákonom.

Alebo
B) Možno sa Bitfinex / Tether pokúšajú „spraviť veci správne“ a vykupujú všetky Tethery, ktoré sa posielajú späť do úschovy, a tiež ich vydávajú na základe toho, čo dostali. Ak je to tak, potom pracujú v zjavnom porušení súdneho príkazu, čo ich vystavuje veľkému riziku pre neskorší príkaz, ktorý zastaví VŠETKY operácie. Takže je jedno či „A“ alebo „B“ .

To je dôvod, prečo je situácia s Tether / USDT taká zlá, aká je, a prečo nešírime „FUD“, ale skôr pomocou zdravého rozumu rozoberáme situáciu a vidieť, že je to jednoznačne smutný príbeh, ktorý čoskoro skončí.

Zdroj: https://bitcoinexchangeguide.com/what-everyone-is-missing-in-the-controversial-bitfinex-and-tether-discussion/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart