Čo je WePower?

Podľa agentúry Bloomberg sa výška investícií do obnoviteľných zdrojov v roku 2016 pohybovala okolo 242 biliónov USD. Investície do týchto zdrojov však za minulý rok klesli o 23% práve kvôli bankám a hedgovým fondom, ktoré blokujú tieto investície pre konečných spotrebiteľov.

WePower je úplne nová blochchain platforma na obchodovanie s obnoviteľnou energiou, ktorá je navrhnutá tak, aby sa dostala do existujúceho trhu a umožnila jej optimálne využitie zdrojov.

Je nutné tiež spomenúť, že spoločnosť WePower využíva model energetickej tokenizácie, ktorý pomáha štandardizovať, zjednodušovať a otvárať ekologický a investičný systém a tiež zabezpečiť likviditu a vylepšený prístup kapitálu pre používateľov. Tokenizovaná energia predstavuje zmluvný mechanizmus medzi výrobcom energie a kupujúcim energie.

Pridelenie energie bude závisieť od počtu WPR tokenov, ktorý drží účastník. Okrem toho, držitelia WPR tokenu sú odmenení minimálne 0,9% tokenizovanej energie darovanej priamo poskytovateľmi obnoviteľnej energie. Držitelia tokenu WPR môžu túto energiu používať, alebo ju predávať.

Okrem toho tento systém poskytuje výrobcom obnoviteľnej energie platformu na získavanie kapitálu vydávaním vlastných tokenov. Tieto tokeny možno považovať ako reprezentáciu množstva energie, ktorú by chcel vyrobiť, alebo dodávať.

Prehľad WPR

  • Umožňuje tokenizáciu energie, ktorá pomáha zjednodušovať súčasný energetický ekosystém.
  • Eliminuje potrebu sprostredkovateľov a umožňuje výrobcom energie priamo obchodovať so zákazníkmi zelenej energie.
  • Riešenie WePower blockchain je uznaný spoločnosťou Elering, jednou z najinovatívnejších prenosových sústav elektriny a zemného plynu v Európe.

Kľúčové vlastnosti

WePower je platforma pre obchodovanie s energiou, ktorá vytvorí most medzi kupujúcimi energie do domácnosti a výrobcami zelenej energie. Následne umožňuje zákazníkom nakupovať energiu vopred za ceny, ktoré sú výrazne pod súčasnými trhovými sadzbami.

Okrem toho všetkého platforma využíva škálovateľný rámec, ktorý jej umožní integráciu s IoT (Internet of thinks).

Ďalej spoločnosť WePower slúži ako nezávislý dodávateľ energie a umožňuje, aby sa platforma dostala do energetických sietí, ktoré využívajú miestne trhy s energiou. Taktiež využívajú monitorovacie moduly, ktoré v reálnom čase pomáhajú získavať údaje o vyrobenej a spotrebovanej energií, ako aj o aktuálnych sadzbách z rôznych energetických sietí a burzových trhov.

Ako WPR funguje

Akonáhle je výrobca energie z obnoviteľných zdrojov prepojený s platformou, všetka jeho budúca výroba energie je tokenizovaná. Takže každá jednotka (kWh), ktorú spoločnosť priala, sa prevedie na jeden energetický token. Ak výrobca potrebuje kapitál na financovanie svojho projektu vo väčšom rozsahu, má možnosť predať časť energie, ktorú bude v budúcnosti produkovať na platforme WePower.

Je nutné poznamenať, že investori získavajú všetku energiu vo forme tokenov, pričom každý jeden token predstavuje samostatný smart kontrakt. Celý ekosystém je automatizovaný a obsahuje preddefinované informácie týkajúce sa:

  • Typ dodávanej energie
  • Časová pečať s dátumom výroby a dodania energie
  • Cena, ktorá je nemenná

Okrem toho kontrakt predstavuje aj štandardnú dohodu o kúpe elektrickej energie, ktorá pomáha odstrániť akékoľvek problémy súvisiace s nárastom cien, alebo dodávateľskými spormi, ktoré môžu vzniknúť neskôr.

Tím WPR

Na čele projektu stojí Nikolaj Martyniuk, ktorý je spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti. Nikolaj pôsobí už 10 rokov v oblasti medzinárodnej obnoviteľnej energie a predtým pracoval s niekoľkými nezávislými dodávateľmi energie. Je tiež jedným zo zakladateľov Smart Energy Fund.

Arturas Asakavičius je tiež spoluzakladateľom so zázemím v oblasti fintech. V minulosti pracoval s množstvom právnikov, obchodných spoločností a právnických firiem. Arturas je tiež bývalým predsedom litovskej asociácie Fintech.

Hlavným technickým zástupcom tohto projektu je Kaspar Kaarlep. Predtým pracoval pre spoločnosť DSO, ktorej cieľom bolo integrovať zelenú energiu do smart sietí. Kaspar je tiež známym rečníkom na rôznych európskych konferenciách a jeho rozhovory sa zameriavajú na oblasti ako je digitalizácia energetického systému a implementácia veľkých dátových analýz.

Tokeny WPR

Kryptomena WPR bola vydaná vo februári tohto roku a jej cena je zatiaľ pomere stabilná. Vzhľadom na jej čerstvosť na trhu je ťažké posúdiť jej budúci cenový vývoj. Spoločnosť We Power použije 45% prijatých finančných prostriedkov pre vývoj platformy. 15% prostriedkov sa použije na integráciu WPR platformy k existujúcej infraštruktúre cez cieľové trhy. Ostatných 15% finančných prostriedkov bude slúžiť k zabezpečeniu súladu so spoločnosťou WPR a požiadavky na energetický sektor. Na expanziu a ďalšie operácie bude slúžiť posledných 25% finančných prostriedkov.

Spoločnosť WePower ponúka platformu, ktorá môže potenciálne pomôcť uviesť novú generáciu spoločností, ktoré sú založené výlučne na princípoch obnoviteľných zdrojov a decentralizácií.

Spoločnosť WePower pôsobí ako nezávislý dodávateľ energie, ktorý snaží sa postarať o to, aby zákazníkom svojej platformy dodal zelenú energiu za čo najlepšie ceny. Kombináciou elementov blockchainu, smart kontraktov a analýzy údajov dokáže formovať budúcnosť tejto planéty smerom, ktorý pomôže nie len zachrániť prírodné zdroje, ale aj pomôcť vytvoriť globálnejšie povedie o téme ekológie. Zatiaľ je k dispozícií na ich webe demo verzia platformy a približne za 9 mesiacov spustia plnú verziu. V dnešnej dobe majú klientov v Španielsku, Austrálii a to je len začiatok.

This Post Has One Comment

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart