Čo je Stratis?

Čo je Stratis?
Existuje mnoho rôznych a vzrušujúcich projektov, ktoré sa zameriavajú na kryptomeny. Aj keď nie je možné ich všetky priblížiť, niektoré v nás vzbudzujú záujem. Stratis je jedným z týchto projektov, hoci sme vám už niektoré jeho funkcie priblížili. Zdá sa však, že mnohí ľudia sú stále zmätení nad tým, čo Stratis prináša. V tomto článku sa pokúsime zbaviť týchto nesprávnych výkladov.


Stratis je veľmi univerzálny Blockchain projekt
Cieľom niekoľkých blockchain projektov je lepšie sprístupniť technológiu vývojárom, spoločnostiam a spotrebiteľom. To je však veľmi náročná výzva, pretože blockchain si vyžaduje detailnú úroveň expertízy. Stratis sa zameriava na lepšie pochopenie technológie blockchain. Projekt navyše ponúka cenovo dostupné riešenia pre blockchain vývoj, testovanie a zavádzanie aplikácií. Keď zvážime tieto veci, vyzerá to na platformu, ktorej ďalšie kroky treba sledovať.
Jedným z aspektov projektu Stratis je ich platforma pre rozvoj podnikania. Dnes je pomerne komplikované sa zapojiť do vytvárania aplikácií založených na blockchain. Tím Stratis tvorí dostupné riešenie, ktoré sa zbavuje mnohých bolestí hlavy spojených zo spoločného vytvárania blockchain aplikácií. Mnohé spoločnosti ocenia tento aspekt. Navyše je tu aj kryptografický token, ktorý poháňa blockchain, známy ako STRAT.
Jednou vecou, pre ktorú Stratis vyčnieva nad ostatnými blockchain platformami je to, ako sa zameriava na natívne C# a .NET aplikácie. Radšej ako by mal prísť s kompletne novým jazykom kódovania, tak Stratis chce urobiť prechod pre softvérových vývojárov oveľa hladším. Okrem toho chránený blockchain, ktorý ponúka platforma, využíva najnovšie pokroky v oblasti stability a bezpečnosti, ktoré sa takiež nachádzajú v Bitcoin protokole. Spoločnosť doteraz spolupracovala s poprednými blockchain partnermi, vrátane Microsoft Azure a Changelly.
Na rozdiel od Bitcoin a Ethereum, Stratis môže byť účinne držaný v natívnej peňaženke kvôli zachovaniu bezpečnosti blockchain. Prostredníctvom algoritmu „proof-of-stake“ budú ľudia uschovávajúci si finančné prostriedky v peňaženke za to odmeňovaní. Je možné radšej vsadiť STRAT na Rasperry Pi, ako na to použiť počítač alebo notebook. Jeden nový token sa vydáva na jeden blok, generácia v sieti trvá približne 60 sekúnd. Toto udržuje infláciu STRAT na absolútnom minime, zatiaľ čo to zúčastneným stranám stále poskytuje finančné stimuly.
Hlavné uzly sú dôležitým aspektom budúcnosti Stratis. Tieto Breeze uzly sú navrhnuté tak, aby podporovali plánovanú Breeze peňažneku, ktorá poskytuje užívateľom dodatočné súkromie pri odosielaní transakcií. Prevádzkovanie takýchto Stratis Breeze uzlov vyžaduje od užívateľov, aby si viazali určité možné množstvo svojich mincí. V tomto prípade to znamená, že 250 000 STRAT musí byť stále uložených v peňaženke kvôli uzlovým účelom. Stojí za zmienku, že Breeze uzly tiež podporujú Bitcoin transakcie a prevádzkovatelia musia mať v rezervách 5 BTC alebo viac na podporu tejto funkcie.
Je evidentné, že tento blockchain ekosystém toho môže veľa ponúknuť, a to ako pre vývojárov tak aj pre nadšencov do kryptomien. Schopnosť vytvárať aplikácie v C # a .NET je pre mnohé spoločnosti veľmi atraktívne. Používatelia kryptomien môžu navyše ťažiť z dodatočného súkromia, v prípade STRAT a BTC transakcií. Bude zaujímavé vidieť, ako sa tento projekt ďalej vyvíja, pretože sa zdá, že bude oznámených ešte množstvo zaujímavých aktualizácií.

 

Zdroj:Bitrexx,themarkle.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart