Čo je kryptomena BAT ?

BAT či Basic Attention Token je digitálny reklamný token založený na Ethereum blockchaine. Cieľom tohoto projektu je opraviť aktuálny systém online reklamy, v ktorom sú ľudia nevedomky sledovaní a ich dáta ukladané a ďalej predávané tretím stranám.

V oblasti digitálnej reklamy dnes vládne Facebook a Google. Tieto dve spoločnosti si delia až 73% ziskov z online reklamy. A BAT to chce zmeniť,a to vyradením prostredníkov.
Používatelia sú platení za pozeranie reklám a tvorcovia získavajú väčšinu ziskov z reklamy priamo. Výhodné je to aj pre inzerentov, keďže vďaka BAT získavajú presnejšie dáta o reklame, ktoré môžu ďalej analyzovať.

Jediným prehliadačom, ktorý teraz dokáže využívať BAT je Brave Browser, vytvorený tímom BAT.
Pôvodne mal tím v pláne integrovať do konca roka 2018 BAT do ďalších prehliadačov, no zatiaľ to vyzerá, že tento cieľ posunuli do úzadia.
Reklamy sú realizované pomocou smart kontraktov. Inzerenti posielajú reklamy s uzamknutými tokenmi, ktoré sú uvoľňované používateľom, ktorí zhliadli reklamu. Časť tokenov putuje na konto Brave prehliadača a služby, ktorá hostí samotnú reklamu.

Používatelia môžu získané BAT tokeny využiť na nákup produktov, dátových služieb, alebo ich môžu darovať. Tento ekosystém možno časom expanduje s mikroplatbami aj na fóra a sociálne siete (platby za angažovanosť v podobe komentárov, hlasovaní, atď.).
Systém, ako je tento ponúka výhody všetkým zúčastneným:

  • Používatelia môžu v bezpečí prehliadať web a zároveň speňažiť pozornosť, ktorú venujú reklamám.
  • Tvorcovia získajú späť veľkú časť zisku, ktorú doteraz získavali prostredníci.
  • Inzerenti získajú presnejšie dáta, ktoré im pomôžu lepšie a efektívnejšie cieliť reklamu.

Brave Browser
Brave je open-source webový prehliadač vytvorený tímom BAT. Kladie dôraz na súkromie a rýchlosť a automaticky blokuje všetky dotieravé reklamy a trackery.
Využíva systém, ktorý v pozadí monitoruje aktivitu užívateľov – ktoré stránky navštevujú a koľko na nich trávia času – aby tieto dáta mohol využiť pri rozdelovaní odmien. Tento monitoring je však úplne anonymný a žiadne osobné údaje nikdy neopustia dané zariadenie.

Tím a vývoj
Platforma bola oficiálne spustená len v marci 2017. V máji prebehlo ICO, pri ktorom vyzbierali v priebehu 30 sekúnd 35 miliónov dolárov. Toto ICO obdržalo veľa kritiky, keďže sa k nákupu dostalo len približne 130 ľudí, z ktorých 20 získalo kontrolu nad dvoma tretinami BAT tokenov.
Dnes je však v obehu viac než miliarda z celkového počtu 1.5 miliardy tokenov.
Brave Browser má už viac než 3 milióny aktívnych používateľov

Azda najznámejší člen BAT tímu je Brendan Eich, tvorca Javascriptu a spoluzakladateľ Mozilla. Ak má niekto dostatočné skúsenosti na spustenie moderného prehliadača s integrovanou kontrolou reklamy, tak je to práve on.
Medzi poradcami sa ďalej nachádza aj Zooko Wilcox, zakladateľ Zcash a Ankur Nandwani, produktový manažér Coinbase.

Token
Celkový počet tokenov je 1.5 miliardy, z ktorých viac než miliarda je v obehu. Ďalších 200 miliónov tokenov je uzamknutých na budúci vývoj a 300 miliónov tokenov je vo fonde určenom na získavanie nových používateľov.
Od júna 2018 odmeňuje BAT používateľov tokenmi v hodnote až 500 tisíc dolárov mesačne. Jedinou podmienkou je, že tieto tokeny musia používatelia v Brave platforme do 90 dní minúť. Po uplynutí tejto lehoty sa tokeny vrátia automaticky naspäť do fondu.

BAT tokeny môžete kúpiť na väčšine populárnych zmenární ako Binance, Bittrex, Coinbase,..
Tento projekt má skvelý tím a skutočné využitie. Odporúčame prečítať si toho o projekte viac a vyskúšať Brave Browser.

Zdroj: 1, 2, 3, 4


Zhodnotíme pre vás kryptomeny z hľadiska fundamentov a technickej analýzy. Pridajte sa do našej VIP a my vám sľubujeme, že získate všetky informácie ako na tácke. 

Pravidelne robíme nie len technické ale aj fundamentálne analýzy. Jedna fundamentálna analýza predsavuje 4-5 strán čistého čítania, s celkovou analýzou teamu, uzavretých partnerstiev, plánov do budúcna a analýzou produktu, ktorému sa daný projekt venuje. Zakúpiť osobitne balík fundamentálnych analýz si viete TU. (Aktuálne máme 7 fundamentalných analýz menej známych mien s velkým potenciálom) 

Nepozerajte si ostatné produkty kryptotrejder. Všetko, čo chcete, už v našej VIP máte.

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY 

Pre platbu v kryptomene použite tento formulár 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart