Čo je Bitcoin Diamond?

Čo je Bitcoin diamond?

 

 

Pre ľudí, ktorí si mysleli, že je koniec s neuveriteľnými názvami Bitcoin forkov, realita vyzerá pomerne odlišne. Presnejšie povedané, spustenie Bitcoin Diamond je takmer pred nami a tento fork bude slúžiť ako ďalší kanál pre existujúcich užívateľov Bitcoinu. Po Bitcoin Gold a Bitcoin Diamond existuje ešte veľa drahých kovov, ktoré sa dajú použiť pre nové názvy forkov. Znie to trochu nevyspelo, no ak to bude znamenať príjmy pre ľudí, nikto sa nebude veľmi sťažovať.

Bitcoin diamond je Bitcoin fork zameraný na ochranu súkromia

Existuje veľa vecí, ktoré v súčasnej podobe Bitcoinu nenájdeme. To by nemalo nikoho veľmi prekvapiť, keďže Bitcoin nikdy nebol navrhnutý tak, aby bol dokonalou kryptomenou. V priebehu rokov získal množstvo pozornosti ako prvá veľká kryptomena svojej generácie, ale stále existuje veľa očividných problémov, ktoré je potrebné vyriešiť. Po prvé, pri používaní Bitcoinu neexistuje žiadna anonymita ani súkromie. Pre mnohých ľudí je toto práve najväčší problém.

Bitcoin Diamond, ďalší hard forku Bitcoinu, tvrdí, že tento problém vyrieši. Čoskoro spustený altcoin prejde k forku, keď Bitcoin sieť dosiahne blokovú výšku 495,866. Keď si čítate tento článok, tak by už tento sieťový blok mal byť odhalený minermi. Pôjde o tretí veľký „zoskok“ pre Bitcoin užívateľov v tomto roku, keď nepočítame B2X mince z bork spustenia SegWit2x. Pre držiteľov BTC to bol v mnohých ohľadoch ziskový rok; to jedno je isté.

Pre Bitcoin Diamond je ponuka ochrany súkromia prvoradá. Vývojári forku zrejme našli spôsob, ako zakódovať sumy transakcií a stavy účtov všetkých užívateľov BCD. Znie to trochu podobne ako Monero, ale vyvoláva pochybnosti, že by bola implementácia Bitcoin Diamond aspoň z polky tak funkčná. GitHub repo pre tento altcoin ešte nebol vytvorený, ale to sa môže zmeniť, akonáhle sa nájde správny blok v Bitcoin sieti.

Bitcoin Diamond sa prezentuje tým, že bude poskytovať rýchle transakcie vďaka 8MB limitovanej blokovej veľkosti. To znamená, že nový fork odkopíroval časť kódu z Bitcoin Cash. On-chain škálovanie bude vždy diskutabilné, pretože existuje mnoho dôvodov, prečo to nie je dlhodobé riešenie. Zároveň to však dokáže zmierniť preťaženie siete, pokým sa neimplementuje riešenie orientované viac na budúcnosť. Nezdá sa ale, že by Bitcoin Diamond plánoval ďalšie zvýšenie kapacity blokov.

Znepokojujúce je skôr to, že v obehu by malo byť až 210 mil. BCD. Táto ponuka je 10 krát väčšia ako u Bitcoinu, čo len potvrdzuje, že nejde priamo o hard fork. Je to ďalší altcoin snažiaci sa vyviesť na úspechu Bitcoinu, aby v krátkom čase vyčlenil vývojárom väčšie množstvo peňazí. Využíva algoritmus ťažby X13, ktorý by GPU minerom mohol poskytnúť užitočný nástroj. Prekvapivo, podľa svojich internetových stránok, Bitcoin Diamond taktiež podporuje SegWit. To je celkom pozoruhodné, hoci sa nejedná nevyhnutne o menu schopnú zosadiť Bitcoin.

Na internetovej stránke sa tiež uvádza, že Bitcoin Diamond bude od počiatku podporovaný na niekoľkých burzách. To je veľmi podozrivé, keďže to naznačuje, že majitelia búrz sa dohodli s vývojármi na pláne rýchlo zbohatnúť. Zostáva otázkou, či také celky ako Huobi, OKEX a ZB.com skutočne podporia túto menu. Okrem toho sa zdá, že zoznam podporovaných peňaženiek je taktiež  veľmi sporný. Spoločnosť BitGo neuviedla, že bude podporovať akékoľvek iné meny a určite nie Bitcoin Diamond. Buďte veľmi opatrní pri tomto projekte, pretože lži sa rýchlo šíria.

 

Pridaj sa do KRYPTO-skupiny a dostávaj včas najaktuálnejšie informácie zo sveta kryptomien:

 

Zdroj themerkle.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart